LUBLIN. Z ostatniej chwili: SOR w szpitalu przy al. Kraśnickiej zamknięty do odwołania!

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny przy al. Kraśnickiej w Lublinie
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny przy al. Kraśnickiej w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Do odwołania został zamknięty Szpitalny Oddział Ratunkowy w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Lublinie. Pacjenci, którzy mieli skierowanie do lecznicy są kierowani do innych placówek. Wszystko przez koronawirusa, który został potwierdzony u jednego z pacjentów, który trafił na SOR w ubiegły piątek.

W piątek na szpitalny oddział ratunkowy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego przy al. Kraśnickiej w Lublinie zgłosił się pacjent z objawami, które nie wskazywały na zarażenie koronawirusem SARS-CoV-2. Pacjent został przyjęty na oddział, a lekarze pobrali od mężczyzny próbki, które wysłali do laboratorium.

Wyniki pacjenta przyszły do szpitala dopiero w poniedziałek. Jak się okazało wynik testów laboratoryjnych na obecność koronawirusa wyszedł pozytywny. O sprawie został od razu poinformowany sanepid, a szpitalny oddział ratunkowy został zamknięty do odwołania. Sam pacjent zakażony koronawirusem został przetransportowany do jednoimiennego szpitala zakaźnego w Puławach.

„W związku z przyjęciem osoby, u której potwierdzono zakażenie COVID-19 szpital pod nadzorem służb sanitarnych objął kwarantanną 14-dniową osoby, które mogły mieć bezpośrednią styczność z chorą osobą oraz zostały przeprowadzone niezbędne procesy dekontaminacyjne w szpitalu” – informuje szpital.

SOR przy al. Kraśnickiej jest zamknięty do odwołania. Będziemy na bieżąco informować o tej sprawie.

AKTUALIZACJA: LUBLIN. Kobieta zakażona koronawirusem w szpitalu SPSK4 przy ul. Jaczewskiego

Z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy na naszej stronie specjalną zakładkę KORONAWIRUS, w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią koronawirusa w Lublinie i województwie lubelskim.

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.