LUBLIN. Kobieta zakażona koronawirusem w szpitalu SPSK4 przy ul. Jaczewskiego

IMG 20190630 143528
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

We wtorek potwierdzono zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kobiety, która przebywała na oddziale reumatologii w szpitalu SPSK4 przy ul. Jaczewskiego w Lublinie.

Zakażenie koronawirusem potwierdzono dzisiaj rano u kobiety, która przebywała na oddziale reumatologii Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 4 przy ul. Jaczewskiego w Lublinie. Po otrzymaniu wyników w szpitalu wdrożono specjalne procedury, a samą kobietę przetransportowano do jednoimiennego szpitala zakaźnego w Puławach.

„Czekamy na zalecenia sanepidu, który dostał tzw. łańcuch epidemiologiczny (listę osób mających kontakt z zakażonym pacjentem – przyp. red.) i będzie podejmował indywidualne decyzje o objęciu kwarantanną lub wykonaniu badań na obecność koronawirusa” – mówi Marta Podgórska, rzeczniczka SPSK4 w Lublinie.

Pacjenci z oddziału reumatologii, którzy przebywali razem z zakażoną kobietą, zostali przeniesieni do izolatek. Mają być poddani badaniom pod kątem koronawirusa SARS-CoV-2.

CZYTAJ TAKŻE: SOR w szpitalu przy al. Kraśnickiej w Lublinie zamknięty do odwołania!

Z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy na naszej stronie specjalną zakładkę KORONAWIRUS, w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią koronawirusa w Lublinie i województwie lubelskim.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.