Koniec z darmowym parkowaniem pod Biedronką przy ul. Jana Pawła II

płatny parking biedronka jana pawła lublin
Płatny parking EuroPark pod Biedronką przy ul. Jana Pawła II 19 w Lublinie

Parking pod Biedronką przy ul. Jana Pawła II jest płatny od pierwszej minuty. Operator parkingu zdecydował się zlikwidować pierwszą godzinę bezpłatnego parkowania.

Przypomnijmy, że od końca 2017 roku parking przed Galerią Lublin przy ul. Jana Pawła II 19, w której mieszczą się takie sklepy jak: Biedronka, Pepco i JYSK, jest płatny, a parkingiem zarządza warszawska firma EuroPark.

Jeszcze do niedawna klienci Biedronki i innych sklepów parkujący na tym parkingu mogli pozostawić auto przez godzinę za darmo, pod warunkiem pobrania z parkomatu bezpłatnego biletu i pozostawienia go za szybą auta.

Brak biletu lub przekroczenie godziny darmowego parkowania skutkowało tym, że kierowcy wracający z zakupów znajdowali za wycieraczką kartkę z informacją, że muszą uiścić opłatę dodatkową na kwotę 95 złotych.

Pomimo że ten parking funkcjonuje już od trzech lat, wiele osób nadal nie wie, że należy pobrać bilet i dostają wezwanie do zapłaty. Osoby, które dostały „mandat” są najczęściej oburzone i zaskoczone. O tym pisaliśmy już trzykrotnie na łamach naszego portalu:

Koniec bezpłatnej godziny parkowania pod Biedronką

W ostatnich dniach zostaliśmy powiadomieni przez naszych czytelników, że na parkingu pod Biedronką przy ul. Jana Pawła II zlikwidowano bezpłatną godzinę parkowania.

„Cześć, czy możecie sprawdzić, o co chodzi z parkingiem pod Biedronką na Jana Pawła? Zdaje się, że została zlikwidowana bezpłatna godzina, a bilet parkingowy kosztuje więcej niż w centrum miasta. A może to była chwilowa awaria, że parkomat w środę nie wydawał bezpłatnych biletów?” – pyta czytelniczka Monika.

O komentarz poprosiliśmy zarządcę parkingu, firmę EuroPark.

„W dniu 24.11.2020 zmianie uległy zasady parkowania na parkingu przy ul. Jana Pawła II 19. Bezpłatny czas parkowania został zlikwidowany. Parking jest płatny od pierwszej minuty, o czym kierowca jest informowany, wjeżdżając na parking” – informuje Sebastian Małecki z firmy EuroPark.

płatny parking biedronka jana pawła lublin
Płatny parking EuroPark pod Biedronką przy ul. Jana Pawła II 19 w Lublinie

17 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
 1. To bzdura, że klienci są informowani, jak i to, że opłata jest wyższa niż w centrum. Byłam tam dzisiaj… Informacje, że trzeba zapłacić 3zl za pierwszą godzinę, otrzymalam od pani, która szukała drobnych w portfelu przy parkometrze..
  Pan, który przyszedł po mnie, również był zdziwiony.

 2. Trzeba jeździć gdzie indziej. Szkoda, bo to miejsce bardzo mi odpowiadało. Mozna bylo kupić wszystko czego człowiek potrzebował na codzień… przykro…

 3. Mnie juz jako klienta stracili w tym obiekcie. Wszystkie sklepy tamtejsze tylko na takich dzialaniach operatora parkingu ucierpią.

 4. @Yellow No przecież na zdjęciu widać tablicę informacyjną więc nie pisz, że informacji nie ma. Może po prostu tak uważasz na drodze, że pewnych rzeczy nie widzisz?

  Dla mnie to nie do pomyślenia, żeby parking przed marketem był płatny.

 5. no to powodzenia , ci zmotoryzowani wątpię żeby ktoś o zdrowych zmysłach płacił tylko po to żeby zrobić zakupy. to nie plaza, a biedronek w mieście pod dostatkiem z darmowym parkingiem

 6. Szkoda, że ludzi można w tym kraju traktować, jak bydło istniejące tylko po to, żeby dawało zysk wyzyskiwaczom i złodziejom.

 7. Wystarczy omijać ten sklep Biednej Renki. Zapraszamy na bardzo bliski przy ul. Rucianej na os. Ruta.

 8. Biedronek jest sporo i niedaleko – Orkana, Różana a poza tym są Lidle i inne sieci. Jak spadną obroty pójdą po rozum do głowy.

 9. Lipa. Biedronki są inne i mam blisko siebie, ale tam mają super kawy i herbaty w zielarskim.
  Do paliwa trzeba doliczyć kolejne 3 zł.
  Do d.

 10. No to Biedronka apteka i pepco zmienia lokalizację, bo płacić jak się jedzie na zakupy za parking nikt nie chce. Cóz są inne sklepy dookola z bezplatnymi parkingami.

 11. Kpina! Nie dość ze na wieździe brak szlabanu (można wjechać nieświadomie na teren parkingu płatnego) to jeszcze opłaty.

  Proszę przekazać do Biedronki, Pepco, Jysk ze mnie tam już więcej nie zobaczą. Wolę stracić 3zł na paliwo i pojechać dalej niż do wyzyskiwaczy!

 12. Najpierw to niech jeszcze jego dobrze doświetlenia bo w nocy tam az strach wjechac bo nic nie widac i ludzi można przejechac. Zrobcie cos z tym

 13. Lublin daje się doić warszawskiej sp. z o.o. z kapitałem norweskim i to od wielu lat.W innych miastach nie mają pozwolenia na takie praktyki i ludzie nie muszą się stresować stojąc w kolejkach w sklepie zwłaszcza w okresie się świąt.

 14. Mamy też Miejskiego Rzecznika Konsumentów w Lublinie do którego można się zwrócić w takich sprawach.

 15. Dramat. Parkowałam tam dosłownie na 10min, żeby zaprowadzić/odebrać dziecko ze żłobka… kolejne wspaniałe utrudnienie życia. 3zł dwa razy dziennie na pewno płacić nie będę.

 16. trzeba olewać te sklepy i robic zakupy gdzie indziej…….KONKURENCJA JEST OGROMNA……i biedra niech sie w dupe pocałuje.

 17. I znowu wydymani biedni lubelski podziekujcie wujkowi z PO i zlodziejskiej firmie z warszawski Euro park-wyzyskiwacze!!!dzwonić codziennie do nich jechać po nich!