Parking przy Biedronce na ul. Jana Pawła II. Dostała mandat, mimo że parkomat nie działał

mandat parking biedronka jana pawła lublin europark
Mandat za parkowanie przy Biedronce na ul. Jana Pawła II | fot. nadesłane

Od blisko dwóch lat pod Biedronką przy ul. Jana Pawła II w Lublinie bezpłatnie parkować mogą tylko ci, którzy pobrali bilet z parkomatu. Chwila nieuwagi może kosztować 85 złotych.

Do naszej redakcji odezwała się czytelniczka Natalia, która w dniu dzisiejszym parkując na parkingu, którego operatorem od blisko dwóch lat jest warszawska firma EuroPark, pod Biedronką przy ul. Jana Pawła II w Lublinie dostała mandat. Poniżej opisała pokrótce całą sytuację.

Dzisiaj przyjechałam na krótkie zakupy do Biedronki przy ulicy Jana Pawła II. Jak wjechałam i chciałam pobrać bilet z parkomatu (pierwsza godzina jest za darmo) okazało się, że ten jest zepsuty/nieczynny i nie mogę tego zrobić” – opisuje czytelniczka Natalia.

Pani Natalia uznała, że wejdzie tylko na chwilę na szybkie zakupy i nie będzie szukała miejsca gdzieś indziej na osiedlu i zaparkowała zaraz obok dyskontu.

Wyszłam po ok. 15 min i okazało się, że dostałam mandat. Akurat w tym samym momencie ze sklepu wyszła dziewczyna, która również takowy dostała i kolejne dwa samochody obok nas również” – relacjonuje czytelniczka.

Poszkodowana czytelniczka poszukuje dziewczyny, która również została mandat i posiadała zdjęcie nieczynnego parkomatu.

Zapytała czy chce zdjęcie jak chwilę temu parkomat był nieczynny, bo na wszelki wypadek zrobiła i się będzie odwoływać, bo to absurdalna sytuacja. Wysłała mi je MMS-em, który niestety nie doszedł, a zanim się zorientowała już się rozeszłyśmy” – tłumaczy pani Natalia.

Co mówi regulamin EuroParku?

Każdy z kierowców na czas robienia zakupów w Biedronce (1h) może pozostawić swoje auto bezpłatnie – pod warunkiem pobrania biletu z parkomatu i umieszczeniu go za szybą samochodu” – czytamy na stronie EuroParku.

Przeczytaj również:

> Parkomat pod Biedronką na Jana Pawła. Nie zapłacisz będzie mandat!

> Biedronka przy ul. Jana Pawła II. Parkomat nie działa, a mandaty i tak się sypią

Aktualizacja: Koniec z darmowym parkowaniem pod Biedronką przy ul. Jana Pawła II

8 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
 1. Czy to aby nie jest jakiś przekręt złodziejskiej firmy? Nie wiem ile razy próbowałem namierzyć tam kogoś kto wystawia te mandaty – z ciekawości, zobaczyć jak wygląda taki *****. Tam pojawia się chyba tylko wtedy, kiedy jest pewny interes, czyli gdy nie działa lub wyłączą parkomat albo święta itp.

 2. Miałam podobna sytuacje tylko że przez gapiostwo nie pobrałam biletu, na szczęście mialam paragon. Zamiast sie wsciekac, wystarczy złożyć reklamacje na stronie. Po tygodniu dostalam wiadomość iż mi ten 'mandat’ anuluja. Od tamtej pory nie robię tam zakupów bo zwyczajnie nie chce mi się bawić w to wszystko.

 3. Ale przecież tam są dwa, ja też kiedyś byłam jeden nie działał pobralam bilet w drugim i mandatu uniknęłam

 4. Witam,
  w lipcu znalazłem wezwanie do zapłaty w wysokości 90zł za brak biletu za szybą, złożyłem odwołanie załączając paragon i bilet parkingowy (który gdzieś spadł na siedzenie podczas kontroli) ale odwołanie zostało odrzucone oraz poinformowali mnie , że decyzja reklamacyjna jest ostateczna a w przypadku nieuiszczenia opłaty dodatkowej może zostać wszczęte postępowanie sądowe a w razie dalszego braku zapłaty, także postępowanie egzekucyjne. Po tym zdaniu j.w. byłem skłonny zapłacić jednak postanowiłem zaryzykować i powtórzyć odwołanie tym razem do administratora parkingu tj. Biedronki na adres mail [email protected] i do wiadomości wystawcy wezwania. W dniu wczorajszym otrzymałem informację z Biedronki z przeprosinami oraz najważniejsze, że wezwanie zostało anulowane.

  Opisuje to ponieważ pisząc odwołanie w lipcu 2019 nie znalazłem konkretnych wskazówek gdzie można się odwołać poza drogą sądową.
  Pozdrawiam

 5. Zajmijcie sie oswietleniem parkingu przy tej biedronce bo wieczoram tam jest strasznie ciemno. Czyzby oszczedzanie na swietle? Klientow tym przeciez odstraszacie. Tam dochodzi do stluczek przez ciemnosci jakie tam panuja po zmroku. Latarnie uliczne to za malo aby bylo widno droga dyrekcjo biedronki