Biedronka przy ul. Jana Pawła II. Parkomat nie działa, a mandaty i tak się sypią

Parkomat nie działał, a mimo to dostałem mandat - opisuje czytelnik Piotr

Od jednego z naszych Czytelników otrzymaliśmy skargę dotyczącą niedziałającego parkomatu pod Biedronką przy ul. Jana Pawła II i mandatu za brak opłaty parkingowej.

Do zdarzenia doszło 21 maja pod Biedronką zlokalizowaną przy ul. Jana Pawła II 19 w Lublinie. Nasz Czytelnik postanowił wybrać się do sklepu na poranne zakupy. Zaparkował samochód na parkingu pod Biedronką.

– Godzina 8 rano, kilka samochodów na krzyż. Parkomat nie działał, więc szybkie zakupy w biedrze, dosłownie 5 minut. Wracam, a za wycieraczką auta mandat za brak opłaty parkingowej. Szkopuł w tym, że parkomat pod Biedronką nie działał, więc nie mogłem takiej opłaty dokonać. Nie rozumiem dlaczego, kontroler w takim przypadku wystawił mandat – pisze czytelnik Piotr.

Próbowaliśmy się skontaktować z firmą EuroPark z Warszawy, która obsługuje parking pod Biedronką przy ul. Jana Pawła II 19. Po ponad tygodniu od wysłanego maila nie udało nam się uzyskać odpowiedzi od rzecznika. Na stronie operatora znaleźliśmy informację.

–  „Każdy z kierowców na czas robienia zakupów w Biedronce (1h) może pozostawić swoje auto bezpłatnie – pod warunkiem pobrania biletu z parkomatu i umieszczeniu go za szybą samochodu.” – czytamy na stronie EuroParku.

Kolejne zgłoszenie dotyczące pracowników EuroParku, którzy pojawiają się znienacka otrzymaliśmy dzień później – 22 maja – od Czytelniczki, która również otrzymała mandat za parkowanie.

– Chciałabym ostrzec klientów Galerii Lublin (Biedronka, Pepco itd) przy ul. Jana Pawła przed niejasnymi praktykami wlepiania mandatów za parkowanie przed tym sklepem. Informacja o darmowej godzinie, wprowadza w błąd klientów, którzy w konsekwencji bez czytelnej instrukcji otrzymują oto takie niespodzianki. Trzeba uważać na dwóch kolesi, którzy pojawiają się znienacka, naklejają mandaty i równie szybko znikają. Żenada!!! – napisała do nas czytelniczka Edyta.

Przypomnijmy, że parking pod Biedronką przy ul. Jana Pawła II jest płatny od grudnia 2017 roku. O tym pisaliśmy już w tym materiale.4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Bart czyli namawiasz do przestępstwa. Ktoś jrst właścicielem parkingu. I masz zapłacić jak parkujesz. Jak nie to kara. Inaczej parkuj sobie w lesie. Co za ludzie. wyłudzić oszukać okraść to twoja dewiza? Niue pasi to jedź do Lidla

  2. Przecież na wjeździe na parking jest napisane parking prywatny płatny a godzina dla klientów jest bezpłatna po pobraniu darmowego biletu. To jest najlepsza opcja by było gdzie stawać w celu zakupów a nie ludzie z pobliskich bloków zrobili sobie stałe miejsce parkingowe. Jestem jak najbardziej zza tym żeby w takich miejscach robione były płatne parkingi tzw straszaki na pobliskich mieszkańców.

  3. No cóż, jak się dostanie mandat to jak firma chce go później wyegzekwować? Mając nr rejestracyjny dostaną namiar na właściciela pojazdu? Zwłaszcza teraz jak RODO weszło? Nie sądzę. Zaryzykowałbym i bym nie płacił tego mandatu.