Koniec z Awizo? List polecony prosto do skrzynki pocztowej. Zmiany na Poczcie Polskiej

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Poczta Polska wprowadza nowe zasady dotyczące doręczania listów poleconych oraz paczek pocztowych i przesyłek kurierskich. Czy to koniec z Awizo?

Awizo Poczta Polska

Epidemia koronawirusa wymusiła zmiany w świadczeniu niektórych usług. W związku ze zmianą zapisów w Prawie pocztowym, Poczta Polska wprowadza nowe wytyczne dotyczące doręczania przesyłek listowych poleconych oraz paczek pocztowych i przesyłek kurierskich. Listonosz już nie zostawi w skrzynce awizo.

List polecony do skrzynki pocztowej

Listy polecone bez potwierdzenia odbioru i bez Elektronicznego Potwierdzenia Odbioru (EPO) mogą być doręczane do skrzynki pocztowej adresata bez konieczności składania przez niego specjalnego wniosku. Jeśli chodzi o paczki i przesyłki kurierskie nie będzie obowiązku ich pokwitowania. Nowe przepisy nie dotyczą listów z sądu, od komorników czy organów ścigania.

„Nowe rozwiązania mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa pracowników oraz klientów i stanowią odpowiedź Spółki na oczekiwania społeczne. Dzięki wprowadzonym zmianom adresaci otrzymają większość przesyłek w sposób bezdotykowy” – mówi Andrzej Bodziony, wiceprezes Zarządu Poczty Polskiej.

Przesyłki dla osób objętych zakazem wychodzenia z domu są przechowywane w placówkach do czasu zakończenia przymusowej izolacji ich adresatów. Wyjątkiem są przekazy pieniężne, które są doręczane pod adresy objęte kwarantanną.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.