Koniec wolnoamerykanki pod Areną Lublin. Przed wjazdami na parking postawią szlabany

Arena Lublin
Stadion miejski Arena Lublin | fot. Dominik Wąsik

Koniec z darmowym parkowaniem przed stadionem Arena Lublin? Taka możliwość jest brana pod uwagę, ale jeszcze nie zapadła decyzja. Wiadomo, że jeszcze w tym roku przed wjazdami na parking pojawią się szlabany.

Szlabany przed wjazdami na parking stadionu Arena Lublin

Na stronie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lublinie pojawiła się informacja dotycząca planowanych postępowań przetargowych na 2021 rok. Naszą szczególną uwagę zwrócił jeden z punktów dokumentu: „Wykonanie systemu szlabanów dla parkingów na Stadionie Arena Lublin”.

– Chodzi nam o uporządkowanie tego, co dzieje się na parkingu Areny Lublin, kiedy nie ma tam wydarzeń i teren jest otwarty dla wszystkich. Bo, wbrew pozorom, dzieje się dużo – mówi Miłosz Bednarczyk, rzecznik prasowy MOSiR „Bystrzyca” w Lublinie, spółki zarządzającej stadionem Arena Lublin.

– Z parkingu regularnie i bezpłatnie korzystają przeróżne firmy. Dla niektórych jest to wręcz parking flotowy, robią tu swoje zbiórki i odprawy. Regularnie parkują też tiry, czekające na dalszą część trasy, na innych kierowców czy szukające docelowego celu podróży na terenie miasta. Niektóre auta stoją tu po kilka godzin, niektóre przyjeżdżają kilka razy dziennie – wymienia Bednarczyk.

Parking generuje dodatkowe koszty

– Powszechnym zjawiskiem na parkingu Areny są różne próby driftu – zimą wręcz nagminne, ale w innych porach roku kierowcy również przyjeżdżają tutaj dritfować. Tylko że to wszystko dla MOSiR oznacza koszty i kłopoty, m.in. z powodu konieczności częstszego sprzątania i wywożenia pozostawianych śmieci, ale przede wszystkich z powodu zniszczeń – dodaje.

– Co chwilę mamy na parkingu zniszczone znaki, latarnie, krawężniki i – z powodu driftujących aut – samą nawierzchnię. Tylko w ostatnich 2 tygodniach driftujący kierowcy zniszczyli latarnię i kilka znaków. Stąd wynika konieczność wprowadzenia tu szlabanów, które uregulują ruch na parkingu – wyjaśnia Bednarczyk.

Kto będzie mógł korzystać z parkingu, gdy przed wjazdami pojawią się szlabany? Czy wjeżdżając będzie trzeba pobrać bilet, a następnie go opłacić?

– Miejsca postojowe będą udostępniane wszystkim osobom, firmom czy klubom sportowym korzystającym ze stadionu, a także przyjeżdżającym na Arenę interesantom. Decyzja o tym, czy docelowo parking przy Arenie będzie płatny, jeszcze nie zapadła – jest to analizowane – odpowiada rzecznik.

MOSiR na system szlabanów zarezerwował wstępnie 50 tysięcy złotych. Montaż szlabanów jest planowany na IV kwartał tego roku.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Tak płatny i co jeszcze w okolicy nie ma gdzie zaparkować, obok boisko na które wiele osób przyjeżdża grać czy być wspólnie razem z dziećmi, wiele odbywa się tutaj imprez czy to food tracki czy inne rzeczy. Dodatkowo obok znajduje się park gdzie również nie ma miejsc parkingowych centralnie przy parku może są z 3 miejsca ale co to jest, jak codziennie tam bywa setki ludzi i każdy parkował przy arenie, również w tym miejscu wiele osób przyjeżdża z instruktorami uczuć się jeździć żeby móc wyjechać na ulicę , jeśli zrobią szlabany i opłacone parkingi to nie wiem czy ktoś kolwiek będzie bywał w tym miejscu czy korzystał z tego, lepiej byłoby zamontować kamery, poprosić policję o częste przyjazdy czy straż miejska lub też ochronę która by pilnowała parkingu, naprawdę osoby które driftuja w zimie to robią to głównie w zimę i nie dziwne że się rozbijają jak robią to na popis. Lepsze byłoby wysłać parę razy tam patrol policji czy ochronę niż żeby większość Lublina przez takich idiotow cierpiała bo inaczej się tego nazwa nie da.