Koniec parkowania na chodniku w centrum Lublina. Miejsce samochodów zajmie zieleń

Malowanie pasów Strefy Płatnego Parkowania na ul. Chopina
Malowanie pasów Strefy Płatnego Parkowania na ul. Chopina | fot. Miasto Lublin

Kierowcy nie zaparkują już na chodniku wzdłuż fragmentu ul. Chopina w Lublinie. Drogowcy malują pasy do parkowania na jezdni, bo w miejscu miejsc postojowych na chodniku wkrótce znajdzie się zieleń.

Zieleń zamiast miejsc parkingowych

Prace związane ze zmianą lokalizacji miejsc postojowych na ul. Chopina ruszyły w środę. Drogowcy przystąpili do wyznaczenia miejsc parkingowych na jezdni po lewej stronie, patrząc od skrzyżowania z ul. Okopową. W związku z przeniesieniem miejsc ich liczba zmniejszy się o 6. Tu gdzie dotychczas parkowali kierowcy, wkrótce pojawi się zieleń.

„Koncepcja zazieleniania ul. Chopina powstała po szczegółowej analizie terenu pod względem infrastruktury naziemnej, podziemnej, drogowej, a także czynników estetycznych, funkcjonalnych oraz bezpieczeństwa mieszkańców” – mówi Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Dziś drogowcy kończą prace z oznakowaniem poziomym i montażem oznakowania pionowego. Kierowcy będą mogli parkować w pasie ulicy zaraz po zakończeniu prac w zakresie oznakowania, co powinno nastąpić jeszcze dzisiaj.

Po zakończeniu tych prac ruszą roboty brukarskie, lecz nie będą miały one wpływu na parkowanie.

„Prace ogrodnicze planujemy rozpocząć w połowie października. Koncepcja nasadzeń drzew i krzewów przy ul. Chopina obejmie zakresem obie strony ulicy. Lewa strona będzie posiadała większą liczbę rabat z nasadzeniami drzew i krzewów, co wynika z ograniczeń technicznych” – informuje Justyna Góźdź.

Łącznie na ulicę trafi 17 lip, 1125 krzewów – irgi błyszczącej oraz 543 róże okrywowe. Podobne zmiany planuje się w przyszłym roku na ul. Sądowej.

Malowanie pasów Strefy Płatnego Parkowania na ul. Chopina
Malowanie pasów Strefy Płatnego Parkowania na ul. Chopina | fot. Miasto Lublin

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Ale ściema , patrząc na Plac Litewski to koncepcja betonowania ze szczątkowymi elementami zieleni jest bliższa temu miastu , ciekawe ile kasy miasto wyda na ten pomysł zawężania ulicy i czy na chodniku postawi np. donice z drzewami , może palmami . Dobrze że prace cię już zaczęły , na zimę będzie jak znalazł.