Koniec darmowego parkowania pod stadionem Arena Lublin. MOSiR szuka operatora parkingu

MOSiR chce wprowadzić opłaty na parkingu przy Arenie Lublin
MOSiR chce wprowadzić opłaty na parkingu przy Arenie Lublin | fot. Dominik Wąsik

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji szuka operatora dla parkingu przed stadionem Arena Lublin. Oznacza to, że parkowanie przy stadionie będzie płatne. Poznaliśmy stawki, jakie kierowcy będą musieli płacić za postój w tym miejscu.

Parking przy Arenie Lublin będzie płatny

O pomyśle wprowadzenia opłat za parking przy stadionie Arena Lublin pisaliśmy już na początku 2021 roku, gdy Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w planie postępowań przetargowych umieścił punkt dotyczący wykonania systemu szlabanów dla parkingu na stadionie Arena Lublin. Spółka ten pomysł argumentowała uporządkowaniem tego, co się dzieje na parkingu.

„Z parkingu regularnie i bezpłatnie korzystają przeróżne firmy. Dla niektórych jest to wręcz parking flotowy, robią tu swoje zbiórki i odprawy. Regularnie parkują też tiry, czekające na dalszą część trasy, na innych kierowców czy szukające docelowego celu podróży na terenie miasta. Niektóre auta stoją tu po kilka godzin, niektóre przyjeżdżają kilka razy dziennie” – mówi Miłosz Bednarczyk, rzecznik prasowy MOSiR.

Zobacz także: Koniec wolnoamerykanki pod Areną Lublin. Przed wjazdami na parking postawią szlabany

MOSiR zarezerwował wtedy na montaż szlabanów 50 tys. zł. Montaż urządzeń był planowany w czwartym kwartale 2021 r., lecz finalnie spółka przełożyła realizację tego zadania. – „Ze względów finansowych, nakłady konieczne do poniesienia na tę inwestycję, temat został przełożony na przyszły rok” – informowała spółka.

Parkomaty zamiast szlabanów

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zmienił plany i zrezygnował z pomysłu montażu szlabanów. Zamiast tego na parkingu pod stadionem Arena Lublin mają stanąć parkometry. Płatnym parkowaniem ma zostać objętych łącznie 813 miejsc, z wyłączeniem ogrodzonego parkingu dla VIP-ów oraz 10 miejsc parkingowych oznaczonych logo Perły na nitce parkingu usytuowanej naprzeciwko lokalu Perła Sport Pub.

MOSiR po udanym wdrożeniu płatnego parkingu pod basenami Aqua Lublin i Strefa H2O przy Al. Zygmuntowskich chce podobne rozwiązanie wdrożyć przy Arenie Lublin. Opłaty mają obowiązywać 7 dni w tygodniu przez całą dobę. Parkometry mają obsługiwać płatności bilonem i kartami płatniczymi. Operator parkingu ma również umożliwić kierowcom opłatę za postój w aplikacji mobilnej.

Zobacz także: Koniec darmowego parkowania przy Aqua Lublin. Za parking muszą płacić nawet klienci

Stawki opłat za parkowanie przy Arenie Lublin mają wynosić tyle samo, co na parkingu przy Aqua Lublin.

  • pierwsza godzina: 2,00 zł,
  • druga godzina: 2,20 zł,
  • trzecia godzina: 2,60 zł,
  • każda kolejna godzina: 2,00 zł,
  • kara za brak biletu: 95,00 zł,
  • abonament miesięczny dla samochodu osobowego: 160,00 zł,
  • opłata za postój autokaru równa pięciokrotności opłaty za postój samochodu osobowego.

Osoby niepełnosprawne będą uprawnione do bezpłatnego parkowania na podstawie niebieskiej karty parkingowej.

MOSiR na oferty zainteresowanych firm czeka do 28 października. Operator parkingu, z którym miejska spółka zdecyduje się podpisać 2-letnią umowę, będzie miał maksymalnie 30 dni na uruchomienie płatnego parkingu. Miejska spółka zastrzega sobie prawo do czasowego wyłączenia z pobierania opłat na całości lub części parkingu np. w przypadku wynajęcia go pod różne imprezy, lub wydarzenia.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.