Kompletnie pijana matka opiekowała się dzieckiem. Miała ponad 3 promile

kobieta alkohol pijana
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Policjanci interweniowali w związku ze zgłoszeniem dotyczącym nietrzeźwej matki, opiekującej się dzieckiem. Kobieta miała w organizmie ponad 3 promile.

We wtorek dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o tym, że nietrzeźwa matka opiekuje się w mieszkaniu w Chełmie swoim 8-letnim synem. O fakcie tym poinformowali pracownicy opieki społecznej, którzy przyszli do podopiecznej.

Funkcjonariusze zatrzymali w związku z tą sprawą 36-letnią kobietę. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miała w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Chłopiec został przebadany przez załogę karetki pogotowia i oddany pod opiekę członków rodziny.

Kobieta po wytrzeźwieniu usłyszała zarzuty narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.