Kolejny etap prac i zmiany w organizacji ruchu pod wiaduktem na ul. Janowskiej

PLK Lublin Janowska Bystrzyca fot G. Biega
Wiadukt kolejowy nad ul. Janowską | fot. PKP PLK

Od czwartku rano 18 czerwca do poniedziałku wieczorem 29 czerwca zamknięty zostanie przejazd dla samochodów pod wiaduktem kolejowym przy ul. Janowskiej.

W trakcie zamknięcia jezdni pod wiaduktem na ul. Janowskiej będzie obowiązywać objazd ul. Żeglarską, Nałkowskich, Romera i Diamentową. Utrudnienia czekają również pieszych – zamknięty zostanie chodnik pod wiaduktem. Przejście będzie możliwe kładką pieszo-rowerową nad Bystrzycą, a następnie chodnikiem w stronę ul. Krochmalnej.

Objazdy komunikacji miejskiej >>> KLIKNIJ TUTAJ

Po pracach zostanie przywrócona dotychczasowa organizacja ruchu, tzn. jezdnia zostanie zwężona do jednego pasa, a ruch będzie odbywał się wahadłowo i będzie sterowany sygnalizacją świetlną. Wszystkie prace przy wiadukcie mają się zakończyć w IV kwartale 2020 roku.

Roboty przy wiadukcie kolejowym przy ul. Janowskiej w Lublinie są częścią projektu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A., który obejmuje modernizację linii kolejowej z Warszawy do Lublina. Prace wykonywane są przy utrzymanym ruchu kolejowym w kierunku Warszawy i Lublina Głównego. Po przebudowie konstrukcja będzie dostosowana do większej prędkości pociągów.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.