Kolejny dzień objazdów w centrum Lublina. Filmowcy realizują zdjęcia do amerykańskiego serialu [ZDJĘCIA]

Filmowcy realizują w Lublinie zdjęcia do amerykańskiego serialu sci-fi
Filmowcy realizują w Lublinie zdjęcia do amerykańskiego serialu sci-fi | fot. Dominik Wąsik

W piątek od godziny 18:00 fragment Al. Racławickich na wysokości Ogrodu Saskiego ponownie będzie zamknięty dla ruchu. Utrudnienia są związane z realizacją zdjęć do amerykańskiego serialu.

Kręcą w Lublinie amerykański serial science fiction

Od kilku dni filmowcy realizują w Lublinie zdjęcia do zagranicznej produkcji filmowej science fiction. Początkowo tytuł produkcji był pilnie strzeżoną tajemnicą. Już wiadomo, że nasze miasto jest planem zdjęciowym trzeciego sezonu amerykańskiego serialu „Fundacja”.

Opowiada o grupie wyrzutków starających się odbudować cywilizację i ocalić ludzkość w obliczu upadku Imperium Galaktycznego. Serial produkowany jest dla amerykańskiej platformy streamingowej Apple TV+.

Główne zdjęcia są realizowane w przestrzeniach Centrum Spotkania Kultur. Na czas pracy filmowców budynek CSK jest niedostępny dla zwiedzających. Z użytkowania jest wyłączony również pl. Teatralny. Na zamkniętej ul. Grottgera parkują ciężarówki ze sprzętem filmowców.

Filmowcy przed CSK
Filmowcy przed CSK | fot. Dominik Wąsik

Kolejny dzień utrudnień

Realizacja zdjęć do serialu wiąże się również z utrudnieniami dla kierowców. Przed nami kolejny dzień objazdów na Al. Racławickich. W piątek (05.04) od godz. 18:00 do soboty (06.04) zamknięty zostanie dla ruchu odcinek od skrzyżowania z ul. Łopacińskiego do skrzyżowania z ul. Żwirki i Wigury.

Objazd zostanie poprowadzony ulicami: Łopacińskiego, Skłodowskiej-Curie i Lipową. Natomiast bez zmian zamkniętym odcinkiem będą poruszać się pojazdy komunikacji miejskiej.

Autobus jadący zamkniętym odcinkiem Al. Racławickich
Autobus jadący zamkniętym odcinkiem Al. Racławickich | fot. Dominik Wąsik

Piesi mają do wyboru obejście alejkami Ogrodu Saskiego lub przez ul. Marii Skłodowskiej-Curie. Podczas wczorajszego (4/5.04) zamknięcia fragmentu ulicy piesi mimo zakazów chodzili chodnikami i jezdnią.

Zobacz także: Ekipa filmowa na Al. Racławickich. Kierowcy na objazd, a piesi przymusowy spacer Ogrodem Saskim

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.