Kolejne zatrzymania ws. fałszywych paszportów covidowych. To pracownicy służby zdrowia

Kolejne zatrzymania ws. paszportów covidowych
Kolejne zatrzymania ws. paszportów covidowych | fot. CBŚP

Kolejne trzy osoby zostały zatrzymane przez policjantów CBŚP w związku z fałszowaniem dokumentów poświadczających zaszczepienie się przeciwko covid-19. To pracownicy służby zdrowia.

Lekarz, pielęgniarka i położna

Śledztwo dotyczy działania zorganizowanej grupy przestępczej, której członkowie są podejrzani o organizowanie tzw. paszportów covidowych za opłatą. Sprawę wyjaśniają policjanci z Zarządu w Lublinie Centralnego Biura Śledczego Policji, pod nadzorem Lubelskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie.

Przed kilkoma dniami funkcjonariusze CBŚP zatrzymali 11 osób, w tym także z Lublina. Materiał: Pomagali uzyskać paszport covidowy za pieniądze. Zatrzymano 11 osób, w tym pracownika punktu szczepień

Wczoraj policjanci CBŚP zatrzymali kolejne 3 osoby podejrzane o zakupienie fałszywych zaświadczeń potwierdzających przyjęcie szczepionki przeciwko covid-19. Działania przeprowadzono w województwie pomorskim i małopolskim. Wszystkie 3 kobiety są powiązane ze środowiskiem medycznym, w związku z czym prokurator zastosował wobec nich zawieszenie w prawach wykonywania zawodu. To lekarz, pielęgniarka i położna.

Jak informują śledczy łącznie w sprawie występuje 14 podejrzanych i sprawa wciąż jest rozwojowa. Policjanci wspólnie z prokuratorem ustalają wszystkie osoby zamieszane w ten proceder, w tym także osoby, które kupowały fałszywe poświadczenie zaszczepienia się.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.