Kolejne przypadki koronawiursa w Polsce i woj. lubelskim. Zmarła szósta osoba

pilne szpital
Zdjęcie ilustracyjne

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych 11 potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Do tej pory w naszym kraju stwierdzono obecność koronawirusa u 378 pacjentów.

„Mamy 11 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą 3 osób z woj. lubelskiego, 3 osób z dolnośląskiego, 2 osoby z woj. wielkopolskiego oraz po 1 osobie z woj. podkarpackiego, podlaskiego i małopolskiego” – informuje Ministerstwo Zdrowia.

Jednocześnie z przykrością resort zdrowia poinformował, że zmarła szósta osoba zakażona koronawirusem SARS-CoV-@ w Polsce. To 27-letnia kobieta, która była w stanie ciężkim. Chora przebywała w szpitalu w Łańcucie (woj. podkarpackie). W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 378/6 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

CZYTAJ TAKŻE: Zmarła 27-latka kilka dni temu urodziła dziecko. Zaraziła się od swojej matki

Koronawirus w województwie lubelskim – dane 20.03.2020

Na terenie województwa lubelskiego mamy trzy nowe przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 dotyczą jednej osoby w przedziale wieku 31-65 lat oraz dwóch osób powyżej 65 roku życia. Stan wszystkich osób jest dobry.

Aktualnie (20 marca 2020 r.), na terenie województwa lubelskiego jest w sumie 28/1 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych; 1 osoba zmarła.

Z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy na naszej stronie specjalną zakładkę KORONAWIRUS, w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią koronawirusa w Lublinie i województwie lubelskim.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.