Kolejne oszustwo "na policjanta". Puławianin stracił 33 tys. zł

zdjęcie ilustracji: policja.pl

Przestępcy oszukujący seniorów stają się coraz bardziej perfidni. Mężczyzna myśląc, że pomaga policjantom CBŚP złapać oszustów sam padł ich ofiarą. Stracił 33 tys. zł.

 

Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek na terenie Puław. Na puławską komendę zgłosił się 71-letni mężczyzna, z którego relacji wynikało, że padł ofiarą oszustów.

 

Jak twierdził, otrzymał telefon, od kobiety która twierdziła, że policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji prowadzą czynności służbowe w sprawie namierzenia i zatrzymania oszustów wyłudzających od ludzi pieniądze. W tym celu puławianin miał udać się do banku i wziąć kredyt, a następnie pozostawić pieniądze we wskazanym miejscu.

 

Kobieta przedstawiła się jako policjantka, a na potwierdzenie swoich słów podała numer telefonu, pod który mężczyzna zadzwonił żeby potwierdzić, że ma do czynienia z funkcjonariuszami policji. Poza kobietą w procederze brał udział mężczyzna, przedstawiający się jako prokurator, który nadzoruje całą akcję.

 

71-latek myśląc, że ma do czynienia z policjantem i prokuratorem udał się do banku, gdzie wziął kredyt. Następnie pieniądze, zgodnie z poleceniem rozmówczyni umieścił we wskazanym koszu na śmieci na terenie miasta. Przez cały czas kobieta dzwoniła do pokrzywdzonego, zagadywała go, ostrzegała żeby nikogo nie informował o akcji.

 

Swoim zachowaniem do tego stopnia zdezorientowała puławianina, że dopiero po pewnym czasie udał się do komendy żeby zapytać czy faktycznie trwają działania w sprawie oszustów. Łupem oszustów padło 33 tys. zł.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.