Kolejna ulica w Lublinie do remontu. Droga zyska nową nawierzchnię, powstaną obustronne chodniki

Ulica Wallenroda przejdzie remont
Ulica Wallenroda przejdzie remont | fot. Miasto Lublin

Kolejna ulica w Lublinie do remontu. Urzędnicy ogłosili przetarg na wykonanie nowej nawierzchni ulicy Wallenroda. W ramach prac zaplanowano przebudowę dwóch skrzyżowań i realizację obustronnych chodników.

Rozbudowa ul. Wallenroda

Stan lubelskich ulic doskonale znają wszyscy kierowcy – do ideału brakuje wiele… Ulica Wallenroda nie jest wyjątkiem. Właśnie Zarząd Dróg i Mostów ogłosił postępowanie przetargowe na wyłonienie wykonawcy dla rozbudowy w obszarze dzielnicy Rury.

Zakres inwestycji obejmuje w budowę nowej drogi o długości około 850 m, o nawierzchni asfaltowej i szerokości 4 m (na odcinku jednokierunkowym) oraz 5 m (na odcinku dwukierunkowym). Przebudowę przejdą też dwa skrzyżowania z ulicami Zana i Grażyny.

Powstaną obustronne chodniki z kostki betonowej, a istniejące stanowiska postojowe zostaną zmodernizowane. Zamówienie uwzględnia też włączenia dróg wewnętrznych prowadzących do osiedli oraz zjazdów publicznych i indywidualnych. Drogowcy wykonają również oświetlenie uliczne.

Zobacz także: Mieszkańcy nie chcą strefy płatnego parkowania w swojej dzielnicy. Prezydent: „Na tym etapie prace przy tym temacie się kończą”

Wykonawca będzie miał 19 miesięcy od daty zawarcia umowy na realizację inwestycji.

Remont ulicy również w innej części Lublina

Przypomnijmy, że kilka dni temu ZDiM ogłosił przetarg na realizację przedłużenia ul. Węglarza wraz z budową przyległych ulic. W ramach inwestycji powstanie układ drogowy o łącznej długości ok. 2,6 km.

Szczegóły: Szykują się duże inwestycje drogowe w Lublinie. ZDiM ogłosił przetarg i czeka na oferty firm

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.