Kierowcy taksówek i pojazdów dostawczych nagminnie skracali sobie drogę przez przejście dla pieszych

Słupki przy przejściu dla pieszych na deptaku
Słupki przy przejściu dla pieszych na deptaku | fot. Dominik Wąsik

Koniec skracania sobie drogi przez przejście dla pieszych w centrum Lublina. Na pasach przed Bramą Krakowską pojawiły się słupki, które na dobre zablokowały przejazd. Miasto egzekwuje w ten sposób obowiązujące przepisy o ruchu drogowym.

Koniec skracania drogi przez przejście dla pieszych

Montaż słupków przy przejściu dla pieszych przed Bramą Krakowską był już zapowiedziany w maju, kiedy lubelski ratusz ogłosił zmiany stałej organizacji ruchu na deptaku, która ma na celu uporządkowanie ruchu pojazdów zaopatrzenia.

Więcej: Ratusz zmienia zasady wjazdu zaopatrzenia na deptak i Stare Miasto. Nowe godziny, dodatkowe miejsca postojowe

Chodzi o zablokowanie przejazdu pojazdów z deptaka na ul. Królewską przez przejście. Kierowcy taksówek, pojazdów dostawczych i śmieciarek nagminnie skracali sobie drogę w tym miejscu.

Pierwsze słupki wygradzające zamontowano w poniedziałek (29.05), a dziś (30.05) dokończono montaż pozostałych. Obecnie trwa malowanie oznakowania poziomego, po którym drogowcy zamontują znaki pionowe.

„Głównym powodem zaprojektowania i montażu słupków był fakt, że kierujący pojazdami w sposób niezgodny z przepisami prawo o ruchu drogowym przejeżdżali przez to przejście z i na plac Łokietka” – tłumaczy Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Zdjęcia

Słupki przy przejściu dla pieszych na deptaku przed Bramą Krakowską
Słupki przy przejściu dla pieszych na deptaku przed Bramą Krakowską | fot. Dominik Wąsik
Słupki przy przejściu dla pieszych na deptaku przed Bramą Krakowską
Słupki przy przejściu dla pieszych na deptaku przed Bramą Krakowską | fot. Dominik Wąsik

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. tam jest chyba z 10 kamer… to mandaty powinny lecieć jak woda…

  2. Ciekawe co się stanie jak straż pożarna będzie musiała wjechać. Śmieciarki urzędasom przeszkadzały