Kierowcy, noga z gazu. Na ulicach akcja policji. Dziś od rana wzmożone kontrole prędkości

Patrol policji przy ulicy
Patrol policji przy ulicy | fot. Dominik Wąsik

Wcześnie rano policjanci ruchu drogowego rozpoczęli działania „Kaskadowy pomiar prędkości”. Wyposażeni w ręczne mierniki prędkości i wideorejestratory, prowadzą wzmożone kontrole na ulicach Lublina.

Wzmożone kontrole prędkości na ulicach Lublina

Podczas działań szczególnym nadzorem zostaną objęte miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków, których przyczyną jest nadmierna prędkość. Policjanci, w ramach działań, będą prowadzili pomiary prędkości zarówno statycznie (co najmniej dwa punkty pomiaru prędkości na tym samym odcinku drogi), jak i dynamicznie przy użyciu pojazdu z wideorejestratorem. Punkty pomiaru ustawiane są „kaskadowo”, a ich lokalizacja będzie się często zmieniała.

Szczególną rolę odegrają policjanci z zespołu SPEED, których głównym zadaniem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze takim jak m.in. przekraczanie prędkości. Oczywiście nie będzie pobłażliwości dla kierujących, którzy zdecydują się na jazdę „na podwójnym gazie”. Działania potrwają do późnego wieczora.

Policjanci przypominają. W 2021 roku kierujący pojazdami spowodowali ponad 20 tys. wypadków drogowych, z czego 5 254 powstało na skutek niedostosowania prędkości do warunków ruchu. W zdarzeniach tych śmierć poniosły aż 793 osoby.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.