Kierowcy, noga z gazu! Fotoradar na wylocie z Lublina właśnie zaczął robić „pamiątkowe” zdjęcia

Fotoradar w Świdniku na wyjeździe z Lublina w kierunku Chełma
Fotoradar w Świdniku na wyjeździe z Lublina w kierunku Chełma | fot. Dominik Wąsik

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym poinformowało właśnie, że nowy fotoradar na wylocie z Lublina właśnie przeszedł w tryb rejestracji wykroczeń.

Fotoradar na wylocie z Lublina już działa

Fotoradar obserwuje kierowców wyjeżdżających z Lublina w kierunku Chełma. Stoi przy al. Tysiąclecia w Świdniku, tuż przed skrzyżowaniem z ul. Piasecką. Urządzenie pojawiło się we wspomnianej lokalizacji na początku listopada. Od tamtej pory straszył przejeżdżających kierowców, lecz jeszcze nie robił zdjęć.

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD) poinformowało w czwartek (14.12), że fotoradar w Świdniku został przełączony w tryb rejestracji wykroczeń. W miejscu jego nadzoru obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Co potrafi nowy fotoradar?

Jest to urządzenie marki Mesta Fusion RN. Ten model potrafi znacznie więcej niż fotoradary Fotorapid CM, do których jesteśmy przyzwyczajeni. Producent urządzenia wskazuje, że jest to urządzenie, które jest w stanie śledzić równocześnie 32 pojazdy, na nawet ośmiu pasach ruchu.

Fotoradar Mesta Fusion, wykonując pomiar, automatycznie przypisuje do każdego pojazdu jego prędkość, zapisuje pas, którym auto się porusza i jego tablice rejestracyjne. Urządzenie odróżnia też pojazd ciężarowy od osobowego.

Wykonuje zdjęcia w bardzo wysokiej rozdzielczości za sprawą 36 megapikselowej kamery. Potrafi m.in. wyłapać jazdę na zderzaku, wyprzedzanie z niewłaściwej strony, czy jazdę z prędkością utrudniającą ruch. Co ciekawe, urządzenie może rejestrować w tym samym czasie wykroczenia w zbliżeniu i oddaleniu.

Więcej szczegółów znajdziesz tu: Ten fotoradar może śledzić nawet 32 auta na raz. Właśnie stanął na wylocie z Lublina

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Mrugnął mi wczoraj, dodam że nie jechałem szybko bo skręcałem zaraz w prawo myślę że 60 nawet nie miałem.