Kierowcy, noga z gazu! Fotoradar na al. Solidarności już robi zdjęcia

Fotoradar na al. Solidarności już działa i robi zdjęcia
Fotoradar na al. Solidarności już działa i robi zdjęcia | fot. Dominik Wąsik

Charakterystyczna żółta skrzynka fotoradaru została już „uzbrojona” w osprzęt, co oznacza, że fotoradar na al. Solidarności w Lublinie już działa. Ale jeszcze nie do końca.

Fotoradar na al. Solidarności: Czy już działa?

W piątek (25.03) uruchomiono fotoradar zamontowany w Lublinie przy al. Solidarności. Lokalizację tą wytypowali specjaliści z Instytutu Transportu Samochodowego, którzy w ramach przeprowadzonej analizy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego wytypowali miejsca, w których z uwagi na realne zagrożenie bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego niezbędne jest w pierwszej kolejności zainstalowanie stacjonarnych urządzeń rejestrujących prędkość.

Tych kierujących, którzy nie zastosują się na al. Solidarności do obowiązującego ograniczenia prędkości do 70 km/h, czekać będzie mandat karny. Fotoradar będzie działał zarówno w dzień jak i w nocy. Zastosowana technologia pozwoli również w ciemności zidentyfikować sprawcę wykroczenia.

Fotoradar na al. Solidarności już działa i robi zdjęcia
Fotoradar na al. Solidarności już działa i robi zdjęcia | fot. Dominik Wąsik

Testy przez weekend

Fotoradar na al. Solidarności już robi zdjęcia kierowcom, którzy przejeżdżają obok niego z nadmierną prędkością. Wielu kierowców mogło się dziś zdziwić, gdy nagle z żółtej skrzynki zobaczyło blask lampy. Uspokajamy, jeszcze nie przyjdzie wam zdjęcie z mandatem. Przez kilka dni fotoradar będzie działał w trybie testowym.

„Do poniedziałku będzie pracował w trybie testowym. Musimy sprawdzić, czy pomiary odbywają się w prawidłowy sposób. Jeśli testy nie wykażą nieprawidłowości, urządzenie zostanie przełączone w tryb rejestracji naruszeń” – informuje Główny Inspektorat Transportu Drogowego.

Innymi słowy, najprawdopodobniej już we wtorek fotoradar na al. Solidarności zacznie robić zdjęcia, które będą podstawą do wystawienia mandatu.

Aktualizacja 28.03: Fotoradar na al. Solidarności już rejestruje wykroczenia kierowców

Fotoradar na al. Solidarności już działa i robi zdjęcia
Fotoradar na al. Solidarności już działa i robi zdjęcia | fot. Dominik Wąsik

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.