Fotoradar na al. Solidarności już rejestruje wykroczenia kierowców

Fotoradar na al. Solidarności już działa i robi zdjęcia
Fotoradar na al. Solidarności już działa i robi zdjęcia | fot. Dominik Wąsik

Fotoradar na al. Solidarności w poniedziałek włączony został w tryb rejestracji naruszeń. Urządzenie będzie całą dobę monitorowało niebezpieczny odcinek drogi, na którym wielu kierowców poruszało się z nadmierną prędkością.

Fotoradar w Lublinie już działa

Na al. Solidarności w Lublinie fotoradar stanął w grudniu 2021 roku. Od tamtego czasu trwały procedury związane z zapewnieniem przyłącza energetycznego do urządzenia. W ubiegły piątek (25.03) charakterystyczna żółta skrzynka fotoradaru została „uzbrojona” w osprzęt, a sam fotoradar uruchomiony. Od piątku do poniedziałku fotoradar działał w trybie testowym.

W poniedziałek (28.03) fotoradar na al. Solidarności w Lublinie został przełączony w tryb rejestracji naruszeń. Tych kierujących, którzy nie zastosują się do obowiązującego ograniczenia prędkości, czekać będzie mandat karny. Fotoradar będzie działał zarówno w dzień, jak i w nocy. Zastosowana technologia pozwoli również w ciemności zidentyfikować sprawcę wykroczenia.

Urządzenie poprzedzone jest znakiem drogowym informującym o prowadzonej kontroli prędkości. Na tym odcinku obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.