Kierowcy i kontrolerzy biletów przebiorą się za Mikołajów. Na ulice Lublina wyjdzie specjalny trolejbus

Mikołajkowy trolejbus wyjedzie na ulice Lublina
Mikołajkowy trolejbus wyjedzie na ulice Lublina | fot. ZTM Lublin

Pasażerowie podróżujący pojazdami MPK Lublin w Mikołajki mogą się zdziwić. Kierowcy i kontrolerzy biletów przebiorą się w stroje świętego Mikołaja. Tego dnia na ulice miasta wyjdzie specjalny trolejbus.

6 grudnia Lublin

W tym roku, po raz trzeci 6 grudnia na ulice miasta wyjedzie trolejbus w świątecznej aranżacji. Będzie on przyozdobiony wewnątrz. Zadba o to grupa „Bombardowanie włóczką”, która na tę okazję przygotuje specjalne ozdoby.

Dodatkowo podróż pasażerom będzie umilać świąteczna muzyka i pracownicy ZTM ubrani w świąteczne stroje, którzy w godz. 9.30-17 będą rozdawać drobne upominki podróżnym. Trolejbus będzie kierowany do standardowej obsługi liniowej i będzie go można spotkać na ulicach miasta do Trzech Króli, tj. do 6 stycznia.

W Mikołajki pojazd ten przez cały dzień będzie kursował na linii nr 151. Trolejbus rozpocznie kursowanie o godz. 9:29 z przystanku Abramowice 02 na ul. Abramowickiej w kierunku Węglin, a następnie będzie realizował kolejne kursy zgodnie z rozkładem. Numer taborowy pojazdu to 3881.

Mikołaje zamiast kierowców

W role Mikołajów wcielą się kontrolerzy biletów. Obowiązkowym elementem ich stroju będą czerwone czapki z białym pomponem. Nie zabraknie również reniferów i śnieżynek. Mikołajów-kontrolerów będzie można spotkać przez cały dzień.

Za kierownicą lubelskich autobusów i trolejbusów zasiądą kierowcy Mikołaje. We wtorek – 6 grudnia – część kierowców autobusów i trolejbusów MPK Lublin do służbowego stroju, włoży czerwone czapki Mikołajów. Będzie można ich spotkać do wieczora na różnych liniach obsługiwanych przez MPK.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Przy tych wypłatach to najbardziej adekwatnym byłoby przebranie się za osła.