Kierowco – uważaj, gdzie parkujesz. Lepiej nie rób tego pod tym drzewem. Może cię to sporo kosztować

Spadające kasztany uszkadzają karoserie samochodów
Spadające kasztany uszkadzają karoserie samochodów | fot. Dominik Wąsik

Parkowanie samochodów pod kasztanowcami może mieć fatalne skutki dla karoserii. Kilka z nich rośnie w centrum Lublina, tuż przy Strefie Płatnego Parkowania, gdzie codziennie kierowcy parkują pojazdy.

Uwaga na lecące kasztany!

Jednym z miejsc, gdzie w centrum Lublina rosną kasztanowce, jest ul. Żołnierzy Niepodległej, a dokładnie teren kościoła przy skrzyżowaniu z ul. Ewangelicką. Kasztanowce wystają na chodnik i jezdnię, na której wyznaczono Strefę Płatnego Parkowania, na której codziennie pozostawiane są samochody.

Kasztan o wadze 12 gram, spadający z drzewa o wysokości 20 metrów, to nie może wróżyć nic dobrego. Co to oznacza dla samochodowych karoserii? Rysy, wgłębienia, otarcia. Czasem wygląda to tak, jak po przejściu gradu. No i – wiadomo – blacharz/lakiernik, koszty. Warto uważać!

Na kasztany kierowcy powinni uważać do listopada. Wtedy większość z nich opada z drzew.

Kasztanowce przy ul. Żołnierzy Niepodległej
Kasztanowce przy ul. Żołnierzy Niepodległej | fot. Dominik Wąsik
Kasztanowce przy ul. Żołnierzy Niepodległej
Kasztanowce przy ul. Żołnierzy Niepodległej | fot. Dominik Wąsik

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Jak to wyznaczone miejsce płatnego parkowania gdzie zbierają haracz za parkowanie to chyba miasto odpowia za te kasztany . Zawsze pan Żuk może je obtrząchnąć na ziemię to nie będzie roszczeń odszkodowawczych od kierowów.