Kierowca miał prawie 3 promile alkoholu. Zatrzymany dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu

napis policja na radiowozie
Policja | fot. Dominik Wąsik

Kierowca Audi w organizmie miał prawie 3 promile alkoholu. W takim stanie jeździł ulicami Zamościa. Dzięki informacji przekazanej przez innego uczestnika ruchu policjanci zatrzymali go na jednej z ulic miasta. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości 37-latek odpowie przed sądem.

Dyżurny otrzymał zgłoszenie

W poniedziałek kilka minut przed godziną 18:00 dyżurny zamojskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że ulicą Królowej Jadwigi w kierunku Rynku Wielkiego jedzie kierujący Audi, który nie trzyma równego toru jazdy. Zgłaszający jechał za nim i na bieżąco informował służby, którymi ulicami porusza się „niepewny” kierowca.

Czytaj również: Posiadał marihuanę, z której można byłoby wykonać 290 porcji dilerskich

Skuteczna interwencja policjantów

Dyżurny natychmiast zareagował i przekazał zgłoszenie patrolom na terenie miasta. Funkcjonariusze Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego opisywany w zgłoszeniu pojazd zauważyli na ulicy Lwowskiej. Kierującego nim mężczyznę zatrzymali do kontroli drogowej.

Okazało się, że za kierownicą zatrzymanego Audi siedział kompletnie pijany 37-latek z gminy Zamość. Policyjne badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie prawie 3 promile alkoholu.

Z ostatniej chwili: Z Zalewu Zemborzyckiego wyłowiono zwłoki kobiety

Mężczyzna odpowie przed sądem

Mundurowi zatrzymali 37-latkowi prawo jazdy. Mężczyzna wkrótce przed sądem odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Przypominamy, że za tego typu przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów do 15 lat oraz obowiązek zapłaty na wskazany cel określonej kwoty, która może wynieść nawet 60 tysięcy złotych.

Porady: Efektywne chłodzenie w gorące dni – jak działa klimatyzator? Kiedy warto go zamontować?

Skuteczna interwencja policjantów była możliwa dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu. Taka postawa jest godna pochwały. Cieszy fakt, że nie tylko policjanci pracują na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa w ruchu. Również obywatele sprzeciwiają się obecności pijanych kierowców na drogach i informują funkcjonariuszy o swoich podejrzeniach — aspirant sztabowy Dorota Krukowska –Bubiło.

Jaka kara powinna obowiązywać w Polsce za prowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu?
Dodaj swoją opinię anonimowo

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.