Kierowca BMW driftował na rondzie. Nie zauważył radiowozu, który na niego czekał w pobliskiej uliczce

Drift BMW na rondzie Berbeckiego w kamerze policyjnego wideorejestratora
Drift BMW na rondzie Berbeckiego w kamerze policyjnego wideorejestratora | fot. KMP Lublin

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji z Grupy Speed podczas patrolu zauważyli kierującego, który będąc na rondzie w centrum Lublina, wprowadził swój samochód w „kontrolowany poślizg”. Całe zdarzenie zostało nagrane przez kamerę w radiowozie.

Drift na rondzie w oku kamery zakończony wysokim mandatem

W nocy z niedzieli na poniedziałek (28/29.08) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie prowadzili akcję Stop–drift. W trakcie działań otrzymali sygnał o kierowcy BMW, który zakłócał nocną ciszę mieszkańcom dzielnicy Kalinowszczyzna. Z informacji uzyskanych przez mundurowych wynikało, iż co jakiś czas pojawia się na rondzie Berbeckiego i tam próbuje wprowadzać samochód w kontrolowany poślizg.

Więcej o tej akcji tu: Nocne drifty na ulicach Lublina i bezsenność mieszkańców. Policjanci zatrzymali 36 dowodów rejestracyjnych

Policja pokazała nagranie

Do działań skierowano radiowóz z wideorejestratorem. Policjanci postanowili poczekać na kierowcę w sąsiedniej uliczce. Jak się okazało, mężczyzna już po kilku minutach pojawił się na rondzie. Policjanci widzieli, jak wjeżdżał na skrzyżowanie od strony al. Andersa, a następnie próbował driftu, który zakończył utratą panowania nad pojazdem. Funkcjonariusze od razu zareagowali i ruszyli za kierowcą. Mężczyzna po chwili został zatrzymany.

Za kierownicą BMW siedział 22-latek. Młody mężczyzna został ukarany mandatem karnym w kwocie 1700 złotych oraz 6 punktami karnymi. Funkcjonariusze opublikowali nagranie z nieudanym driftem 22-latka w sieci.

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Wielki przestępca, środek nocy ludzi zero i wielkie zagrożenie w ruchu drogowym, policja to by się wzięła za porządną pracę a nie pierdoły jak wystawianie bezsensownych mandatów za to że się ktoś w nocy pobawił czy stanął gdzieś gdzie korpo sobie życzy pieniądze

  2. A tirowiec skasował 2 samochody w „kolizji” z dnia 10.02 w pobliżu miejscowości Chełm i dostał 1500 mandatu.
    A ja straciłem możliwość pracy.
    Kara jest ewidentnie zawyżona w tym wypadku, sprawa ewidentnie dla sądu.