Nocne drifty na ulicach Lublina i bezsenność mieszkańców. Policjanci zatrzymali 36 dowodów rejestracyjnych

Akcja policji "Stop-drift" na ulicach Lublina
Akcja policji "Stop-drift" na ulicach Lublina | fot. KMP Lublin

Nasi czytelnicy coraz częściej informują nas o niesfornych kierowcach, którzy w środku nocy urządzają sobie drift na ulicach Lublina. Policjanci w ostatnich dniach zorganizowali obławę na nocnych piratów. Efekt? 36 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych.

Policyjna obława na nocnych piratów drogowych

W ostatnich dniach policjanci z wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji przeprowadzili wzmożone działania kontrolne pod nazwą „Stop – drift” na ulicach Lublina. Funkcjonariusze podczas nocnych patroli zwracali szczególną uwagę na kierowców przejawiających agresywny i brawurowy styl jazdy.

„Istotnym elementem prowadzonych działań było eliminowanie z ruchu drogowego pojazdów naruszających normy emisji hałasu. W trakcie akcji policjantów wspomagali pracownicy monitoringu miejskiego, którzy na bieżąco obserwowali ulice miasta i przekazywali informacje o próbach naruszeń przepisów i driftowania” – mówi nadkom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Ponadto w weekend na ulicach Lublina pojawiły się nieoznakowane radiowozy z wideorejestratorami z Kraśnika, Lubartowa i Opola Lubelskiego. W trakcie działań mundurowi skontrolowali 150 pojazdów i ujawnili 115 wykroczeń związanych głównie z przekroczeniem dozwolonej prędkości lub stwarzaniem zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Kontrolowane samochody i motocykle były dokładnie sprawdzane pod kątem stanu technicznego oraz emisji hałasu. W 36 przypadkach kontrole zakończyły się zatrzymanie dowodu rejestracyjnego z powodu przekroczenia norm emisji dźwięku lub stwierdzenia innych istotnych nieprawidłowości.

Podczas weekendowych działań policjanci prowadzili pościg za motocyklistą, który nie zatrzymał się do kontroli. Pościg zakończył się zatrzymaniem motocyklisty. Szczegóły: Popis głupoty i nocny pościg ulicami Lublina. Motocyklista odpowie nie tylko za ucieczkę przed policją (nagranie)

Policjanci zapowiedzieli, iż w najbliższym czasie będą kontynuować nocne działania wymierzone w hałaśliwych kierowców.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.