Kiedy pozostali uczniowie wrócą do szkół? Przemysław Czarnek podjął decyzję

Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek
Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek ogłosił decyzję dotyczącą dalszej edukacji polskich uczniów. Wydano rozporządzenie przedłużające dotychczasowe działanie szkół do końca lutego.

Co z powrotem uczniów do szkół?

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek zabrał głos w sprawie dalszej edukacji.

„Wydajemy rozporządzenie przedłużające dotychczasowe działanie szkół do końca lutego. Klasy I-III szkół podstawowych – nauka w trybie stacjonarnym, pozostałe w trybie zdalnym” – powiedział Czarnek.

Przypomnijmy, że od 18 stycznia uczniowie klas I-III szkół podstawowych i szkół specjalnych, którzy od 9 listopada uczyli się zdalnie, wrócili do nauki stacjonarnej.

Testy przesiewowe i szczepienie nauczycieli

„Na dzień dzisiejszy przetestowano 19 tys. nauczycieli klas podstawowych I-III, którzy wrócili do pracy stacjonarnej. W przyszłym tygodniu testom zostaną poddani również nauczyciele przedszkoli na zasadzie dobrowolności” – poinformował minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

W piątek rozpoczną się szczepienia pierwszej grupy nauczycieli. Jak poinformował rząd, z priorytetowych szczepień skorzysta 268 tys. nauczycieli. W poniedziałek (15 lutego) po godz. 8 natomiast zaczną się zapisy na szczepienia dla pozostałych nauczycieli, w tym nauczycieli akademickich.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.