Kiedy powrót uczniów do szkół? Nauka zdalna do świąt Bożego Narodzenia

nauczanie zdalne uczeń
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Kiedy uczniowie wrócą do szkół? Odpowiedzi na to pytanie szuka wielu rodziców. Rząd podjął ważną decyzję dotyczącą terminu prowadzenia nauki zdalnej w szkołach.

Szkoły zamknięte do końca grudnia

Szkoły będą zamknięte do końca grudnia – taką decyzję ogłosił premier Mateusz Morawiecki podczas sobotniej konferencji prasowej. Zdecydowano, że szkoły pozostaną zamknięte co najmniej do 23-24 grudnia, czyli do przerwy świątecznej świąt Bożego Narodzenia.

„Byliśmy nakłaniani przez niektórych ludzi, ośrodki, do otwarcia szkół. Jednak zdecydowaliśmy, że będzie kontynuacja zamknięcia szkół do 23-24 grudnia” – poinformował szef rządu. Uczniowie wrócą do nauki w szkołach najwcześniej w poniedziałek 18 stycznia 2021 roku, czyli zaraz po feriach zimowych 2021.

WAŻNE: Ferie zimowe 2021 w jednym terminie dla wszystkich województw. Poznaliśmy datę [KLIKNIJ TUTAJ]

Przypomnijmy, że warunkiem powrotu uczniów do szkół jest dzienny spadek liczby zakażeń Covid-19. Aby uczniowie szkół podstawowych klas I-III mogli wrócić do zajęć stacjonarnych w szkołach, dane województwo musi znaleźć się w strefie czerwonej – kiedy średnia dzienna liczba zachorowań z 7 dni osiągnie ok. 19 tys.

Kiedy średnia dzienna liczba zachorowań na Covid-19 z 7 dni osiągnie ok. 9,4 tys., to wtedy zostanie wprowadzona strefa żółta i nauka w szkołach podstawowych, średnich i uczelniach będzie realizowana w trybie hybrydowym, czyli zdalnie i stacjonarnie.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.