Ferie zimowe 2021 w jednym terminie dla wszystkich województw. Poznaliśmy datę

Ferie zimowe w województwie lubelskim | fot. pixabay

Ferie zimowe 2021 będą inne niż dotychczas. W przyszłym roku uczniowie wszystkich województw mają mieć wolne w tym samym czasie. Kiedy? Sprawdź termin ferii zimowych 2021 poniżej.

Mateusz Morawiecki poinformował podczas konferencji prasowej, że szkoły pozostaną zamknięte do świąt Bożego Narodzenia, czyli 23-24 grudnia. Oznacza to, że zarówno uczniowie szkół podstawowych, jak i ponadpodstawowych nadal będą się uczyć zdalnie w domach. Premier poinformował również o zmianach dotyczących zimowej przerwy od nauki, czyli ferii zimowych 2021.

Ferie zimowe 2021 od 4 do 17 stycznia

Przerwa w nauce w całym kraju potrwa od 4 stycznia do 17 stycznia 2021 r. i zastąpi dotychczasowe ferie zimowe. Wypoczynek będzie się jednak różnił od pozostałych. Dzieci i młodzież pozostaną w domach, ze względu na zakaz organizacji wyjazdów na ferie zimowe.

„W przypadku szkół zdecydowaliśmy o kontynuacji zamknięcia szkół do 23-24 grudnia, a następnie podjęliśmy decyzję, że przerwa edukacyjna w szkołach będzie od 4 do 17 stycznia 2021 dla wszystkich” – poinformował premier Mateusz Morawiecki.

Rząd przypomniał, że wspiera branżę turystyczną. Na pomoc będą mogli liczyć również przedsiębiorcy, którzy działają w branży turystyki zimowej. Otrzymają oni rekompensaty, które pomogą złagodzić skutki kryzysu.Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Niech ich wszystkich szlag nie dość że dzieci zamknięte w domach nauka zdalna to jeszcze ferie które powinny czynnie spędzić i odpocząć na chwilę od wszystkiego to mają znów siedzieć w domu.Po prostu brak słów cisną się na usta niecenzuralne słowa.Życzę im jak najgorzej i żałuję że takie barany zasiadają w sejmie.Naród dla nich jest niczym,, tępotą”która nic nie rozumie.