Kiedy otwarcie salonów fryzjerskich i kosmetycznych? Znamy wstępny termin

fryzjer barber brzytwa golenie strzyżenie
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Otwarcie salonów fryzjerskich i kosmetycznych odbędzie się w ramach kolejnego etapu odmrażania gospodarki. Salony fryzjerskie i kosmetyczne – kiedy otwarcie? Kiedy fryzjerzy i kosmetyczki wznowią pracę?

Powrót do normalności został podzielony na etapy. Całkowite odmrożenie gospodarki i życia codziennego Polaków zależy od rozwoju epidemii koronawirusa w kraju. Rząd stale obserwuje sytuację epidemiczną, analizuje dynamikę przyrostu zachorowań, a także monitoruje wydolność służby zdrowia. Na tej podstawie są podejmowane decyzje o kolejnych etapach odmrażania gospodarki.

Od 20 kwietnia zaczęło się stopniowe odmrażanie gospodarki. W pierwszym etapie zwiększono liczbę osób, które jednocześnie mogą robić zakupy w sklepach. W drugim – planowane jest otwarcie galerii handlowych, sklepów budowlanych w weekendy oraz hoteli i innych miejsc noclegowych z ograniczeniami. W tym czasie otwarte zostaną też niektóre instytucje kultury, jak biblioteki, muzea i galerie sztuki. Wszystko z zachowaniem obostrzeń sanitarnych.

CZYTAJ TAKŻE: Żłobki i przedszkola otwarte po majówce. Rząd znosi kolejne ograniczenia

Trzeci etap to otwarcie zakładów fryzjerskich i salonów kosmetycznych oraz umożliwienie lokalom gastronomicznym działalności stacjonarnej z ograniczeniami. Możliwa będzie też organizacja wydarzeń sportowych do 50 osób na otwartej przestrzeni i bez udziału publiczności oraz opieki nad dziećmi w żłobkach, przedszkolach i klasach szkolnych 1-3 (po ustalaniu maksymalnej liczba dzieci w sali.

Otwarcie salonów fryzjerskich i kosmetycznych w maju

Jak wskazali autorzy sondażu IMAS International na zlecenie Krajowego Rejestru Długów, obecnie największym wyzwaniem są zamknięte salony fryzjerskie i kosmetyczne. Wskazało tak 58,4 proc. badanych, niezależnie od wieku, płci i miejsca zamieszkania.

Rzecznik rządu pytany w programie „Wydarzenia i Opinie” w stacji Polsat News o otwarcie salonów fryzjerskich i kosmetycznych, odparł, że jest to kwestia, która będzie elementem kolejnego etapu odmrażania gospodarki.

Rzecznik rządu pytany o możliwy termin wznowienia działalności salonów fryzjerskich i kosmetycznych ocenił, że jego zdaniem realnym terminem jest połowa maja. – „Liczymy na to, że jeżeli liczba zachorowań nie zwiększy się i wszyscy będziemy się stosować do tych standardów, które obowiązują, takich jak noszenie maseczek w miejscach publicznych, to faktycznie będzie to możliwe” – podkreślił.

>>> Aktualizacja: Kiedy będzie można umówić się do fryzjera? Jest wstępna data otwarcia salonów fryzjerskichWASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.