Kazimierz Dolny: Osunięcie ziemi na budowie. Zginęła jedna osoba

IMG 20160904 211958 e1477554264256
mde

Na dwóch mężczyzn osunęła się ziemia przysypując jednego z nich. Mężczyzna trafił do szpitala w Lublinie. Wieczorem policjanci otrzymali informację o zgonie 24 latka.

Do zdarzenia doszło wczoraj w Kazimierzu Dolnym. Około godziny 13:00 doszło do wypadku podczas prac budowlanych. Budowlańcy prowadzili prace przy fundamencie w wykopie o głębokości około 3 metrów.

Z ustaleń wynika, że w pewnym momencie osunęła się ziemia przygniatając dwóch mężczyzn. Jeden z nich o własnych siłach opuścił wykop, drugi został wyciągnięty przez swoich kolegów. Pod ziemią przebywał około 1 minuty. 24 latek został przewieziony do lubelskiego szpitala.

Na miejscu policjanci, prokurator oraz pracownik Inspekcji Pracy wykonali oględziny miejsca zdarzenia, polecili wstrzymać prace budowlane oraz nakazali zabezpieczyć miejsce budowy. Wieczorem policjanci otrzymali informację o zgonie 24 latka. Trwa wyjaśnianie przyczyn wypadku.

(źródło: Policja, fot. Dominik Wąsik)

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.