Kazali odkręcić kran i patrzeć czy nie leci „brudna” woda. Kobieta straciła 22 tys. zł

kran
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Jedna z mieszkanek Lublina dała nabrać się oszustom, którzy podali się za pracowników administracji. Gdy kobieta sprawdzała, czy nie leci „brudna” woda, oszuści w tym czasie ukradli jej pieniądze.

Do zdarzenia doszło w środę na lubelskich Bronowicach. Do jednego z mieszkań zapukał mężczyzna z kobietą. Dwójka nieznajomych przedstawiła się właścicielce jako pracownicy administracji. Twierdzili, że przyszli sprawdzić wodę. Kobieta wpuściła ich do mieszkania.

Ci wykorzystując fakt, że starsza pani jest sama, nakazali jej iść do łazienki, odkręcić kran i sprawdzać, czy nie leci „brudna” woda. Lublinianka poinstruowana przez „fachowców” wykonywała ich polecenia, zaś oni w tym czasie szukali rzekomych zacieków. W tym czasie nieznajomi plądrowali pomieszczenia w poszukiwaniu pieniędzy. Kiedy znaleźli gotówkę, opuścili mieszkanie kończąc „przeprowadzoną kontrolę”.

Po pewnym czasie, kiedy starsza pani zajrzała do szuflady po gotówkę, po banknotach nie było śladu. Zostały jedynie puste koperty, w których było ponad 22 tys. złotych.

Jak ustalili mundurowi, oszuści, którzy odwiedzili kobietę to osoby w wieku 45-50 lat.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. widziałem to na oczy jak oszuści mówili, że jesteśmy z Orange w sprawie faktury, a starsza kobieta otworzyła od razu drzwi i pewnie od razu postawiła wodę na herbatkę! masakra, że to ludzie do domu wpuszczają obcych