Kawiarenka na placu Litewskim w Lublinie. Ostatnia prosta do otwarcia

IMG 20180712 091649
W tym miejscu znajdzie się Lubelska Kawiarenka Sezonowa | fot. Dominik Wąsik

Z początkiem sierpnia ruszy sezonowa kawiarenka na pl. Litewskim w Lublinie. Będzie się mieścić na drewnianym podeście przy fontannie multimedialnej.

Kawa, herbata, soki, ciastka czy lody – te produkty będą sprzedawane w letniej kawiarence na pl. Litewskim. Do uruchomienia kawiarenki zobowiązało się miasto w projekcie, dzięki któremu otrzymało unijne dofinansowanie do przebudowy placu.

W ogłoszonym przetargu najkorzystniejszą ofertę złożyło Charytatywne Stowarzyszenie Niesienia Pomocy Chorym Misericordia i to właśnie oni będą odpowiadać za usługi gastronomiczne w Lubelskiej Kawiarence Sezonowej na pl. Litewskim. A za ladą staną bezrobotni z Miejskiego Urzędu Pracy.

– Mowa tu o 7 osobach, które zostały wzięte z Miejskiego Urzędu Pracy. Pracownicy przechodzą właśnie szkolenia, dzięki którym będą mogli pracować w gastronomii. Kolejne 7 pracowników Stowarzyszenie zatrudniło z własnej rekrutacji – informuje Agnieszka Mochol-Dul, zastępca dyrektora Wydziału Gospodarowania Mieniem w Urzędzie Miasta.

Stowarzyszenie zdobyło wszelkie potrzebne zezwolenia do prowadzenia działalności na pl. Litewskim. Teraz czeka tylko na kontener zaplecza, który został zlecony do realizacji po konsultacjach z konserwatorem zabytków. Ma składać się z aluminium i szkła.

Według zapewnień, ma on zostać dostarczony pod koniec lipca, a Stowarzyszenie planuje wystartować z kawiarenką z początkiem sierpnia. Wokół kawiarenki na drewnianym podeście ma znaleźć się około 15 stolików kawiarnianych.

Ratusz udostępni grunt pod Lubelską Kawiarenkę Sezonową na placu Litewskim nieodpłatnie w formie umowy użyczenia zawartej na okres do 3 lat. Kawiarenka ma być czynna codziennie (do końca października) w godzinach 10-22.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. A czy przypadkiem w warunkach konkursu nie trzeba było zagwarantować otwarcia kawiarenki 1 maja???