LUBLIN: Już wiadomo, kto będzie prowadził kawiarnię na pl. Litewskim

IMG 20180419 090215
Na placu Litewskim powstanie plenerowa kawiarnia | fot. Dominik Wąsik

Ratusz wybrał podmiot, który będzie prowadził przez najbliższe trzy sezony plenerową kawiarnie na placu Litewskim.

Charytatywne Stowarzyszenie Niesienia Pomocy Chorym Misericordia będzie prowadziło usługi gastronomiczne w Lubelskiej Kawiarence Sezonowej na pl. Litewskim, w której pracować będą bezrobotni z Miejskiego Urzędu Pracy.

– W tym tygodniu będziemy mogli przystąpić do podpisania umowy użyczenia gruntu wraz z wyposażeniem pod kawiarenkę. Stowarzyszenie musi jeszcze uzyskać we własnym zakresie niezbędne zgodny na prowadzenie działalności. Dopiero po tym będzie możliwe pełne uruchomienie kawiarenki i prowadzenie sprzedaży – informuje Joanna Bobowska z lubelskiego ratusza.

Ratusz udostępni grunt na placu Litewskim nieodpłatnie w formie umowy użyczenia zawartej na okres do 3 lat. Podmiot może liczyć także od miasta na umeblowanie tz. kawiarniane meble z tworzywa sztucznego, stoliki i fotele. Prowadzący lokal może również wykorzystać swoje meble.

Przypomnijmy, że w tym sezonie kawiarnia ma być otwarta od 1 maja do końca października, w godzinach od 10 do 22.

Co będzie sprzedawane w kawiarni?

– Podmiot musiał zobowiązać się do sprzedaży 5 kategorii produktów. Mówimy tu o kawie, herbacie, lodach, ciastach i sokach – wymienia Bobowska. – Sprzedaż może być rozszerzona wedle uznania o kolejne kategorie. Nie przewidywaliśmy sprzedaży alkoholu z uwagi na charakter projektu – dodaje.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.