Karuzela za 140 tys. zł poważnie uszkodzona? Nie świeci, ucichła świąteczna muzyka

Uszkodzona karuzela na Placu Litewskim
Uszkodzona karuzela na Placu Litewskim | fot. Dominik Wąsik

Jedna ze świątecznych atrakcji uległa poważnej awarii. Mowa o karuzeli, która odkąd pojawiła się na Placu Litewskim, cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród przechodniów.

Nie działa karuzela na pl. Litewskim

Karuzela na pl. Litewskim w Lublinie to najnowsza atrakcja tegorocznej miejskiej iluminacji świąteczno-noworocznej. Cieszy się ona ogromnym zainteresowaniem ze strony najmłodszych, ale też i tych starszych. Co wieczór karuzela jest oblegana przez tłumy, które robią sobie przy niej zdjęcie, ale również pozują na niej.

W okresie świąteczno-noworocznym otrzymaliśmy informacje od jednego z czytelników, że na karuzeli w jednym czasie przebywało około 20 osób, gdzie dopuszczalny limit osób został oszacowany na 8 osób. Przypomnijmy, że dla karuzeli wprowadzono regulamin: Miasto wprowadziło regulamin dla karuzeli na pl. Litewskim. W wyniku licznych uszkodzeń atrakcję objęto też monitoringiem

Dziś podczas porannego spaceru zauważyliśmy, że karuzela już nie świeci, a z jej głośników już nie wybrzmiewa świąteczna muzyka. Ponadto praktycznie każdy z 4 koników, na których można siadać, posiada widoczne usterki. W tej sprawie skontaktowaliśmy się z Urzędem Miasta, do którego należy świąteczna karuzela. Przypomnijmy, że jej zakup wyniósł ok. 140 tys. złotych.

„Zgłosiliśmy awarię firmie sprawującej nadzór techniczny, która po ustaleniu przyczyn niezwłocznie rozpocznie prace serwisowe” – mówi Joanna Stryczewska z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Aktualizacja 03.01.2024

„Wczorajszą awarię zgłosiliśmy firmie sprawującej nadzór techniczny, która niezwłocznie rozpoczęła prace serwisowe w ramach bieżącego utrzymania. Doszło do awarii elementów podzespołów instalacji elektrycznej. Aktualnie czekamy na dostarczenie zamówionych części zamiennych i ich wymianę, co umożliwi ponowne korzystanie z karuzeli” – informuje Joanna Stryczewska.

Zdjęcie

Uszkodzona karuzela na Placu Litewskim w Lublinie
Uszkodzona karuzela na Placu Litewskim w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.