Już wkrótce kibice będą mogli zasiąść na trybunach. Jest data otwarcia stadionów

mateusz morawiecki
Stadiony częściowo otwarte dla kibiców do 19 czerwca | fot. Adam Guz / KPRM

Kibice wkrótce zasiądą na trybunach stadionów. Od 19 czerwca na stadiony piłkarskie wrócą kibice. Na razie wypełnionych będzie mogło być 25 procent pojemności trybun.

Kibice wrócą na stadiony piłkarskie od 19 czerwca

Podczas piątkowej konferencji prasowej premiera Mateusza Morawieckiego, minister sportu Danuty Dmowskiej-Andrzejuk oraz prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniewa Bońka ogłoszono stopniowe znoszenie ograniczeń dotyczących zamknięcia stadionów dla publiczności. Kibice wkrótce wrócą na stadiony piłkarskie.

„Od 19 czerwca stadiony piłkarskie będą mogły być zapełnione w 25 proc. swojej pojemności. Wprowadzamy specjalne zasady zakupu biletów, a zasady zajmowania miejsc podporządkujemy wymogom sanitarnym” – mówił podczas piątkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

W meczach piłkarskich będą uczestniczyć tylko fani drużyny, która rozgrywa mecz u siebie (gospodarze). Bilety sprzedawane będą wyłącznie przez internet.

„Jest mi niezmiernie miło mówić o tym, że jesteśmy pierwszym krajem, który wypracował protokół powrotu kibiców na stadiony. Taka jest potrzeba dla piłki. Protokół daje bezpieczeństwo wszystkim. 25 procent to już impreza masowa, ale wierzę, że wszystko się uda i kluby w tych trudnych warunkach dadzą radę zorganizować swoje działania” – powiedział Zbigniew Boniek, prezes PZPN.

>>> Czytaj także: Organizacja wesel od 6 czerwca z udziałem 150 osób. Czy goście będą musieli nosić maseczki?

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.