Organizacja wesel od 6 czerwca z udziałem 150 osób. Czy goście będą musieli nosić maseczki?

ślub wesele para młoda
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Na tę decyzję czekało tysiące par, planujących w najbliższym czasie ślub i wesele. Od kiedy będzie można organizować wesela i ile gości będzie można zaprosić? Jest decyzja rządu.

Od soboty 30 maja w przestrzeniach otwartych dozwolona jest organizacja zgromadzeń, w których bierze udział do 150 osób. Uczestnicy muszą jednak zasłaniać usta i nos lub zachować 2-metrowy dystans społeczny.

Sanepid będzie przedstawiał rekomendacje, gdzie ze względu na sytuację epidemiologiczną zgromadzenia nie powinny się odbywać. Ostateczna decyzja należy jednak do właściwej jednostki samorządu terytorialnego.

Wesela i inne uroczystości rodzinne

Natomiast od 6 czerwca możliwa jest organizacja wesel i uroczystości rodzinnych do 150 osób. Weselnicy nie będą musieli nosić maseczek. Obowiązują jednak dotychczasowe wytyczne sanitarne.

Nad dokładnymi wytycznymi dotyczącymi reżimu sanitarnego, który ma obowiązywać pracuje Główny Inspektorat Sanitarny.

>>> Czytaj także: Od 30 maja częściowe zniesienie obowiązku zasłaniania ust i nosa

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.