Ważny temat? Prześlij newsa!

Jubileuszowa wystawa fotografii: /NIE/ DOSKONAŁY BŁĄD. 75 Lat ZPAF 1947-2022

Motywem przewodnim jest pytanie: czy błąd może być źródłem natchnienia w sztuce fotografii? Opis wystawy Prowokacyjny tytuł próbuje zwrócić uwagę na zagadnienie tzw. błędu w sztuce, w fotografii. Czy błąd może być źródłem natchnienia w sztuce fotografii? Czy zjawiska następujące w sposób niekontrolowany mogą wywoływać ciekawe, niepowtarzalne inspiracje? Wiele postaw artystów wyrosło z takich doświadczeń. […]

Plakat wystawy fotografii

Fot. Materiał organizatora

Spotted Lublin – Wiadomości Lublin
Dodaj anonimowo Na żywo Przejdź do strony

Najnowsze spoty

Motywem przewodnim jest pytanie: czy błąd może być źródłem natchnienia w sztuce fotografii?

Opis wystawy

Prowokacyjny tytuł próbuje zwrócić uwagę na zagadnienie tzw. błędu w sztuce, w fotografii. Czy błąd może być źródłem natchnienia w sztuce fotografii? Czy zjawiska następujące w sposób niekontrolowany mogą wywoływać ciekawe, niepowtarzalne inspiracje?

Wiele postaw artystów wyrosło z takich doświadczeń. Zaczynając od Marcela Duchampa, Jacksona Pollocka, Jeana Dubuffeta, poprzez Tadeusza Kantora, Nam June Paika, Johna Cagea, Yoko Ono, Zdzisława Beksińskiego; nurty w sztuce początku XX wieku dadaizm, surrealizm, abstrakcjonizm, taszyzm, zjawiska generatywne nowych mediów do sztucznej inteligencji…

Czytaj również:

Sztuka tzw. Błędu może być energią sprawczą dla prekursorskich realizacji artystycznych, zależy to w dużej mierze od świadomości, inteligencji, intuicji twórcy, potrzeby eksperymentu.

Analiza błędu, przyczyny i konsekwencje wynikające z jego zaistnienia, rozszerzają w istotny sposób paletę środków ekspresji w wypowiedzi twórczej. Zagadnienie tzw. Błędu ma charakter wielowątkowy i wielopłaszczyznowy — od techniki, po dylematy filozoficzne.

Kontekst współczesności oraz doświadczenia pandemii, jak również wojna w Ukrainie, także w istotny sposób uświadamia nam to zagadnienie.

Ekspozycja nie koncentruje się na działaniach wynikających z automatyzmu błędu — skupia się na pracach powstałych w sposób świadomy.

Istotne jest zrozumienie, intencjonalne decyzje inspirowane i zrealizowane w tym kontekście, w konsekwencji powodujące powstanie szczerych, niekonwencjonalnych prac, ujawniających analityczne, kreatywne myślenie, widzenie i autorealizacje.

Kurator projektu Andrzej Dudek –Dürer
Wicekurator projektu Marek Bułaj
City Project -1

Wernisaż: 18.08.2023 r. godz. 18:00

Wystawa czynna
wt–czw 13:00 – 18:00, pt–ndz 12:00 – 18:00 (niedostępna w poniedziałki);

Bilet normalny – 5 zł | Bilet ulgowy – 3 zł | Niedziela – wystawa bezpłatna
Bilety dostępne w Kasie CSK i na bilety.csklublin.pl

Byłeś na wystawach organizowanych w CSK?
Dodaj swój komentarz anonimowo

Spotted Lublin – Wiadomości Lublin

Ważny temat? Prześlij newsa!

Czekamy na Wasze informacje, zdjęcia i filmy.

Bądź na bieżąco z Lublinem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się w naszym mieście.
Najciekawsze wiadomości ze spottedlublin.pl znajdziesz w Google News!

Spotted Lublin – Wiadomości Lublin

Dodaj opinię

Powiadomienia
Powiadom o
0 opinii
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze teksty

facebook instagram pinterest twitter youtube linkedin tiktok twitch spotify website search menu close arrow-left-short arrow-right-short arrow-right-long arrow-left-long arrow-down check check