Żołnierze będą ćwiczyć w lasach pod Lublinem. Mieszkańcy nie odczują ich obecności

Ćwiczenia żołnierzy 2LBOT
Ćwiczenia żołnierzy | fot. 2LBOT

Nietypowe ćwiczenia wojskowe odbędą się w gminach pod Lublinem. W okolicznych lasach od 19 do 31 sierpnia żołnierze 2LBOT przeprowadzą szkolenie w terenie. W lasach i na lokalnych drogach będzie można spotkać niewielkie grupy żołnierzy.

Zwiększona obecność wojska

W komunikacie czytamy, że w terminie od 19 do 31 sierpnia mieszkańcy z gmin: Strzyżewice, Bychawa, Niedrzwica Duża, Jabłonna, Wysokie oraz Głusk mogą obserwować wzmożoną obecność żołnierzy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Szkolenie ma objąć 80 żołnierzy.

„Żołnierze 211 kompanii lekkiej piechoty mają swoje planowe szkolenie zintegrowane. Stałym rejonem odpowiedzialności żołnierzy tej kompanii są wymienione gminy, a z uwagi na etap szkolenia 211 klp, kompania będzie doskonalić swoje umiejętności właśnie w tym terenie” – mówi kpt. Marta Gaborek, oficer prasowy 2LBOT.

Na czym będzie polegać szkolenie żołnierzy?

„Żołnierze będą przemieszczać się ww. obszarze, będą realizować zagadnienia z taktyki, terenoznawstwa, rozpoznania czy przygotowań do ewentualnych działań kryzysowych. W trakcie zajęć nie będą wykorzystywane środki pozoracji pola walki, a obecność żołnierzy nie będzie w żaden sposób wpływać na normalne funkcjonowanie mieszkańców” – wyjaśnia kpt. Marta Gaborek.

Zobacz także: Białoruskie wojsko przy granicy z polską. MSWiA ulokuje dodatkowe 2 tys. żołnierzy w woj. lubelskim i podlaskim

Szkolenie przebiegać będzie w oparciu o kompleksy leśne oraz drogi przebiegające przez tereny gmin. W tym czasie nie ma zakazu wchodzenia do lasu.

Warto przypomnieć, że każdy żołnierz WOT, raz w roku musi ukończyć tego typu szkolenie trwające 14 dni.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.