Jest wstępne porozumienie między dyrekcją SPSK4 a częścią pracowników SOR-u

SOR SPSK4 przy ul. Jaczewskiego wstrzymał przyjęcia pacjentów
SOR SPSK4 przy ul. Jaczewskiego wstrzymał przyjęcia pacjentów | fot. Dominik Wąsik

Jest częściowe porozumienie. Dyrekcja SPSK4 spotkała się z przedstawicielami protestującego personelu SOR. Pracownicy przekazali stanowisko przyjęte przez związki zawodowe. Stały dodatek do wynagrodzenia ma otrzymać większa grupa personelu.

Częściowe porozumienie personelu z dyrekcją

Poniedziałek był kolejnym dniem negocjacji i rozmów protestującego personelu oddziału ratunkowego z dyrekcją Szpitala Klinicznego nr 4 w Lublinie. W piątek pracownicy SOR-u odrzucili propozycję płacową przedstawiają przez dyrekcję.

Pisaliśmy o tym: Pracownicy SOR odrzucili propozycję płacową dyrekcji SPSK4. Chodzi o wysokość dodatków

Dzisiejszy dzień był przełomowy, ponieważ udało się wypracować wstępne porozumienie.

„Rozmowy się nie zakończyły, ale jest wstępne porozumienie. Dziś do pracy wróciło 11 pracowników Szpitalnego Oddziału Ratunkowego” – mówi Alina Pospischil, rzeczniczka szpitala SPSK4.

„Ustalono wstępnie wysokość dodatku dla personelu SOR oraz pracowników oddziałów intensywnego nadzoru pacjenta (oddziału neonatologii i intensywnej terapii noworodka, pododdziału intensywnej opieki kardiologicznej, oddziału anestezjologii i intensywnej terapii – przyp. red.)” – wyjaśnia Pospischil.

Dyrekcja szpitala na razie nie zdradza wysokości zaproponowanego dodatku. – „Póki porozumienie nie zostanie zatwierdzone, nie informujemy o jego wysokości” – dodaje rzecznika szpitala.

Obecnie na zwolnieniu L-4 nadal pozostaje 45 osób.

Aktualizacja: SOR w Szpitalu Klinicznym nr 4 w Lublinie wraca do normalnego funkcjonowania

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.