Pracownicy SOR odrzucili propozycję płacową dyrekcji SPSK4. Chodzi o wysokość dodatków

Szpitalny Oddział Ratunkowy SPSK4 przy ul. Jaczewskiego w Lublinie
Szpitalny Oddział Ratunkowy SPSK4 przy ul. Jaczewskiego w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Kolejny dzień negocjacji personelu Szpitalnego Oddziału Ratunkowego z dyrekcją szpitala SPSK4 zakończyła się fiaskiem. Pracownicy SOR-u odrzucili propozycję płacową przedstawiają przez dyrekcję. Chodzi o wysokość zaproponowanych dodatków.

Trudne negocjacje w SPSK4

Kryzys w szpitalu SPSK4 w Lublinie trwa od tygodnia. W ubiegły piątek znaczna część pracowników Szpitalnego Oddziału Ratunkowego poszła na zwolnienia lekarskie, co spowodowało, że oddział został dosłownie sparaliżowany. Nie przyjmowano chorych, bo nie miał kto się nimi zająć.

Działalność SOR-u została mocno ograniczona. Obsada personelu pozwala jedynie na przyjęcia osób z udarami mózgu i w stanie zawału serca, które są transportowane do szpitala karetką, po wcześniejszym ustaleniu z lekarzem dyżurnym. W piątek (3.12) na zwolnieniu przebywało 56 z 88 pracowników.

Rzecznik SPSK4 Alina Pospischil poinformowała o braku porozumienia między reprezentującymi pracowników SOR-u związkami zawodowymi a dyrekcją szpitala. Personel protestuje, bo dyrekcja nie zgodziła się na przyznanie dodatków za pracę z pacjentami covidowymi oraz pracę na SOR.

„W piątek propozycja dyrekcji SPSK Nr 4 w Lublinie została odrzucona przez pracowników SOR. Przedmiotem dyskusji w głównej mierze jest wysokość dodatków (dyrekcja zgodziła się na spełnienie postulatów organizacyjnych – przyp. red.)” – mówi Alina Pospischil, rzeczniczka szpitala SPSK4.

Zobacz także: Negocjacje personelu SOR-u z dyrekcją szpitala SPSK4. „W spotkaniu nie brał udziału dyrektor naczelny”

„Wymaganiom finansowym, jakie zostały przedstawione przez pracowników SOR podczas czwartkowych negocjacji, dyrekcja nie jest w stanie sprostać. Jej propozycja została opracowana po dokonaniu analizy sytuacji finansowej szpitala i warunków panujących w szpitalnych oddziałach ratunkowych w innych publicznych jednostkach ochrony zdrowia oraz po rozpatrzeniu postulatów pracowników SOR” – tłumaczy Pospischil.

Dyrekcja prosi pracowników o powrót do pracy

Dyrekcja szpitala postanowiła w czwartek (2.12) przyznać dodatki finansowe personelowi SOR-u, który ma kontakt z pacjentami covidowymi. Wysokość przyznanego dodatku nie została podana do wiadomości publicznej. Na dodatek mogą liczyć pielęgniarze i ratownicy medyczni: Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, Oddziału Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka (w części dotyczącej Intensywnej Terapii Noworodka), Pododdziału Intensywnej Opieki Kardiologicznej z Ośrodkiem Umiarowień oraz Klinicznego Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii (w części dotyczącej Intensywnej Terapii) i Klinicznego Oddziału Intensywnej Terapii Kardiochirurgicznej.

„Dyrekcja apeluje do wszystkich pracowników SOR, którzy obecnie przebywają na zwolnieniach lekarskich, o powrót do pracy po zakończonych zwolnieniach, co przełoży się na zakończenie trudnej sytuacji w regionie dla pacjentów wymagających pilnej pomocy medycznej” – przekazuje rzeczniczka szpitala.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.