Jest praca w lubelskiej Służbie Celno-Skarbowej. Na chętnych czeka 10 etatów. Zarobki na start 4 700 zł

Funkcjonariusz Służby Celno-Skarbowej
Funkcjonariusz Służby Celno-Skarbowej | fot. Dominik Wąsik

Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Lublinie szuka kandydatów na funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej. Do obsadzenia jest 10 etatów do pracy na przejściach granicznych w Dorohusku i Hrebennem. Dokumenty można składać do 5 czerwca.

Praca dla funkcjonariuszy celno-skarbowych

Izba Administracji Skarbowej w Lublinie jest jednostką nadrzędną, prowadzącą nadzór nad pracą urzędów skarbowych województwa lubelskiego oraz Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej. To właśnie tu prowadzone są rekrutacje na pracowników i funkcjonariuszy wszystkich urzędów.

Zobacz także: Lubelska skarbówka już na swoim. Własny budynek pozwoli zaoszczędzić ponad 1,7 mln zł rocznie [ZDJĘCIA]

Obecnie poszukiwani są kandydaci na funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej. Wolnych jest 5 etatów do Delegatury Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Lublinie (miejscem pełnienia służby będzie przejście graniczne w Dorohusku) oraz 5 etatów do Delegatury LUCS Zamościu (miejscem pełnienia służby będzie przejście graniczne w Hrebennem).

„Liczba wolnych etatów nie jest ostateczna, może się zwiększyć. Dokładną ilość miejsc poznamy w czerwcu, ale nabór rozpoczynamy już teraz” – mówi Krzysztof Guściora, Naczelnik Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej.

Wymagania dla kandydatów do Służby Celno-Skarbowej

Kandydować mogą tylko obywatele Polski, którzy nigdy nie byli skazani prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe i cieszą się nieposzlakowaną opinią. Dodatkowymi wymaganiami są m.in. posiadanie prawa jazdy kategorii B.

Etapy rekrutacji do Służby Celno-Skarbowej

Rekrutacja składa się z kilku etapów. Do 5 czerwca należy złożyć kwestionariusz osobowy oraz niezbędne dokumenty. Można je złożyć elektronicznie lub bezpośrednio w Izbie Administracji Skarbowej w Lublinie przy ul. Szeligowskiego 24. Następnie kandydaci wezmą udział w teście wiedzy, teście sprawnościowym, psychologicznym i kompetencyjnym. Ostatnim etapem jest rozmowa kwalifikacyjna.

Jakie zadania ma funkcjonariusz KAS?

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej realizują zadania z zakresu kontroli przestrzegania przepisów prawa celnego oraz przepisów związanych z wywozem i przywozem towarów. Wykonują zadania wynikające z ustawy o grach hazardowych, związanych z udzielaniem koncesji i zezwoleń oraz rejestracją urządzeń.

Rozpoznają, zapobiegają i wykrywają przestępstwa i wykroczenia skarbowe oraz przestępstwa związane z przywozem i wywozem towarów ochrony dóbr kultury, oraz własności intelektualnej, a także przestępstwa związane z wprowadzaniem oraz wyprowadzaniem z polskiego obszaru celnego towarów objętych ograniczeniami lub zakazami.

Funkcjonariusze kontrolują ruch i transport drogowy oraz współpracują z organami celnymi innych państw.

Zarobki w Służbie Celno-Skarbowej

Ile może zarobić początkujący celnik? Przyszły funkcjonariusz może liczyć na początek na pensję w wysokości 4 700 zł. Do tego należy doliczyć od 2 do 25 proc. wynagrodzenia zasadniczego za wysługę lat oraz dodatki funkcyjne (np. dodatek kontrolerski, za pracę w godzinach nocnych). Oprócz tego przysługuje mu „trzynastka” i nagrody jubileuszowe.

Funkcjonariusz może też skorzystać z dofinansowania wypoczynku swojego oraz członków rodziny, oraz dopłat do zajęć kulturalnych lub sportowych. Na emeryturę będzie mógł przejść już po 25 latach służby, a po 15 latach uzyska dodatkowe dni urlopu.

Szczegóły dotyczące rekrutacji można znaleźć na stronie internetowej lubelskie.kas.gov.pl.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Przestańcie kłamać i pisać w samych superlatywach o służbie… To jest niewdzięczna praca, wieczne użeranie się z ludźmi, tak z przemytnikami, jak i ze zwykłymi Januszami, którzy wszystko wiedzą i są nieomylni… Gówniane pensje, pożal się Boże dodatki za służbę nocną, pensja którą zżera PiSowska inflacja spowodowana drukowaniem pieniędzy i pomocą UPAdlinie, odpowiedzialność przed prokuratorem za choćby najmniejszy błąd w procedurze odprawy bądź rewizji towaru wjeżdżającego na teren wspólnotowego obszaru celnego UE… Najpierw „szybko szybko”, żeby nie było kolejek na granicy, a potem „wpuściłeś kontrabandę” i postępowanie dyscyplinarne… Lepiej się sto razy zastanowić, zanim będzie za późno, czy ta służba warta jest tego, aby podjąć w niej pracę…