Jest 90 km/h, wkrótce będzie 50. Zmienią ograniczenie prędkości na ul. Krężnickiej

Pętla końcowa linii nr 8 na ul. Krężnickiej
Pętla końcowa linii nr 8 na ul. Krężnickiej | fot. Mapy Google

Piesi korzystający z przystanku autobusowego przy pętli linii nr 8 na ul. Krężnickiej w Lublinie obawiają się o swoje bezpieczeństwo. Chodzi o kierowców, którzy na tym odcinku mogą poruszać się z prędkością 90 km/h. Po interwencji radnej zmieni się ograniczenie prędkości.

Interpelację w sprawie zmian skierowała radna Małgorzata Suchanowska. Chodzi o ulicę Krężnicką, w okolicy pętli linii nr 8, która jest usytuowana kilkaset metrów od granicy administracyjnej Miasta Lublin z miejscowością Krężnica Jara.

„Z uwagi na tragiczny wypadek, śmierć dziewięcioletniego dziecka proszę o zabezpieczenie obszaru drogi przez oznaczenie przejścia dla pieszych, ograniczenie prędkości i wykonanie szerokich poboczy, celem ułatwienia poruszania się pieszym” – pisze w interpelacji radna Suchanowska.

Wypadek, o którym pisze radna: Tragiczny wypadek koło Lublina. Nie żyje 10-letni chłopiec potrącony przez samochód

Mieszkańcy Krężnicy Jarej zablokowali przejścia dla pieszych: Mieszkańcy zablokowali drogę, bo kierowcy jeżdżą tu za szybko. Żądają zmian

50 km/h na ul. Krężnickiej

Odpowiedzi na interpelację radnej odpowiedział zastępca prezydenta Lublina Artur Szymczyk.

„Przedmiotowy odcinek drogi znajduje się poza obszarem zabudowanym, gdzie dopuszczalna prędkość wynosi 90 km/h, a na końcowym odcinku ulicy przed łukiem poziomym i włączeniem zjazdu publicznego prowadzącego dojazd do ul. Ptasiej dopuszczalna prędkość jest zredukowana do 50 km/h” – pisze Artur Szymczyk.

Zastępca prezydenta ds. inwestycji i rozwoju wyjaśnił, iż przejście może być wyznaczone w przypadku połączenia ciągów pieszych. W obecnej sytuacji w związku z brakiem infrastruktury, z której mogliby korzystać piesi, przejście na tym odcinku nie zostanie wyznaczone.

„Budowa chodnika, ewentualnie dodatkowe utwardzenie pobocza jest zadaniem inwestycyjnym i powinno być poprzedzone w planowanym budżecie na lata przyszłe” – dodał Szymczyk.

Jednak jedną z propozycji radnej uda się wdrożyć w życie. Chodzi o ograniczenie prędkości na tym odcinku.

„Pomimo tego, że przedmiotowy odcinek drogi nie spełnia wymagań dotyczących ograniczenia prędkości, mając na celu poprawę bezpieczeństwa mieszkańców Krężnicy Jarej i ul. Krężnickiej korzystających z przystanku komunikacji miejskiej – dopuszczalna prędkość na przedmiotowym odcinku ulicy zostanie ograniczona do 50 km/h” – poinformował Szymczyk.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. A ja proponuje aby Ci piesi musieli posiadać obowiązkowe jakiekolwiek odblaski aby byli jakkolwiek widoczni, bo że kierowca będzie jechał 50 to nikomu to życia nie uratuje jak i tak pieszego nie zauważy!!!!!!!! Bo przejeżdżam ta droga w nocy codziennie i żaden jeszcze pieszy którego mijam nie ma nawet najmniejszego odblasku. Ale to i tak Kierowca zawsze winny!!!!! 😠