Zobacz, jak oszczędzać na zakupach przez internet – 8 skutecznych sposobów

Jak oszczędzać na zakupach przez internet

Zakupy online są zazwyczaj dużo tańsze niż kupowanie w sklepach stacjonarnych. Okazuje się jednak, że można jeszcze bardziej obniżyć ich koszt. Zobacz sposoby, które pozwolą Ci kupować jeszcze taniej. Zastosuj nasze tricki, a Twoje rachunki w sklepach internetowych będą dużo niższe.

 

1. Kupuje w Dzień Darmowej Dostawy

Większość polskich sklepów internetowych oferuje pod koniec roku Dzień Darmowej Dostawy (free shipping day), podczas którego klienci nie płacą za dostawę swoich zakupów bez względu na ich koszt. W każdym roku dzień ten wypada pod koniec listopada lub na początku grudnia. Free shipping day to przede wszystkim świetna okazja, by kupić taniej prezenty bożonarodzeniowe. Przyjmując, że średni koszt dostawy wynosi 12,96 zł, zrobienie zakupów tego dnia w 3-5 sklepach pozwoli Ci zaoszczędzić 38,88-64,80 zł.

 

2. Rób zakupy grupowe

W serwisach zakupów grupowych firmy sprzedają swoje oferty z dużymi zniżkami, pod warunkiem, że z oferty skorzysta określona liczba osób. Przykładowo sklep internetowy wystawia na sprzedaż produkt przeceniony o 50%, ale tylko w przypadku, kiedy chęć zakupu zadeklaruje 500 osób. Jeżeli się tak stanie, każda z tych pięciuset osób dostanie voucher opiewający na 100% wartości produktu i będzie mogła opłacić nim koszt zakupu. Dzięki zakupom grupowym można znacząco obniżyć koszt swoich wydatków online i to zarówno w kwestii zakupu produktów, jak i usług, jedzenia czy wycieczek.

 

3. Kupuj więcej w jednym sklepie i skorzystaj z darmowej dostawy

Większość sklepów online udostępnia darmową wysyłkę w przypadku dokonania zakupów powyżej konkretnej kwoty – przykładowo darmowa wysyłka obowiązuje, gdy zrobisz zakupy za minimum 200 zł. Warto wtedy przemyśleć możliwość zrobienia jednorazowo większych zakupów w takim sklepie niż kupowania w dwóch sklepach i wydawania w każdym z nich 100 zł. Prześledźmy to na przykładzie.

Sklepy internetowe A i B oferują darmową dostawę, jeżeli kwota rachunku to minimum 200 zł. Koszt dostawy w obu tych sklepach to 15 zł. Kupując w sklepie A 2 produkty po 100 zł, płacisz 200 zł, dlatego że dostawa jest gratis.

Zamiast kupować dwie różne rzeczy w sklepie A, kupujesz jedną w sklepie A, natomiast drugą w sklepie. B. Żaden z tych sklepów nie oferuje darmowej dostawy przy kwocie zakupów opiewającej na 100 zł. W obu tych sklepach musisz zapłacić za dostawę po 15 zł, co daje razem 30 zł wydane na dostawę. Łącznie Twoje zakupy w dwóch sklepach kosztują 230 zł.

 

4. Łącz zamówienia z rodziną i przyjaciółmi

Jeżeli nie masz potrzeby, by kupować w danym sklepie za taką kwotę, by otrzymać darmową dostawę, możesz się zdecydować na połączenie swoich zakupów z zakupami znajomych lub rodziny. Po prostu zapytaj ich, czy nie planują zrobienia zakupów w danym sklepie, a jeżeli wyrażą taką chęć, zamów dla nich te produkty razem ze swoimi. W większości przypadków ich koszt osiągnie minimalną kwotę potrzebną do przyznania darmowej dostawy. Może się też zdarzyć, że przy dużym zamówieniu otrzymacie dodatkowy rabat.

 

5. Korzystaj z kuponów rabatowych

Jednym z najefektywniejszych i zarazem najpopularniejszych obecnie sposobów oszczędzania na zakupach online, są kody rabatowe. Kody takie znajdziesz przykładowo na stronie Picodi.com. W Picodi czekają na Ciebie setki rabatów od kilku do nawet kilkudziesięciu procent. Jeżeli planujesz zrobienie zakupów w konkretnym sklepie internetowym, wejdź na stronę Picodi.com, odszukaj kody rabatowe do wybranego przez siebie sklepu, odkryj konkretny kod, skopiuj go i wklej w odpowiednie miejsce na stronie sklepu. Automatycznie naliczony zostanie rabat, który obniży koszt Twojego zamówienia nawet o kilkadziesiąt procent.

 

6. Zbieraj punkty lojalnościowe

Większość sklepów online pozwala zbierać tzw. punkty lojalnościowe, czyli punkty przyznawane za zakupy. Jeżeli wydasz w danym sklepie określoną kwotę, zostanie Ci naliczona odpowiednia ilość punktów. Punkty te możesz następnie wymienić na zniżki, np. – 10%, bądź na wybrany produkt z oferty sklepu. Bycie stałym klientem konkretnego sklepu jest więc bardzo opłacalne, bo zawsze prowadzi do możliwości oszczędzania na zakupach.

 

7. Dołącz do newslettera ulubionego sklepu

Niektóre sklepy online oferują rabat na start za samo dołączenie do ich newslettera. Dodatkowo też zapisanie się do newslettera to możliwość otrzymywania atrakcyjnych zniżek lub informacji o nowym asortymencie, który w dniu premiery ma zazwyczaj niższą cenę. Subskrybenci newsletterów otrzymują też często w pierwszej kolejności informacje o ofertach specjalnych i powiadomienia o konkursach, w których mogą wygrać konkretny produkt z oferty.

 

8. Produkty wielkogabarytowe kupuj blisko

W przypadku zakupu mebli bądź sprzętu o dużych rozmiarach i dużej wadze, koszt wysyłki naliczany jest często w odniesieniu do odległości od miejsca dostawy. Koszt dostarczenia sofy do 50 km może wynosić 50 zł, natomiast dostarczenie jej z drugiego końca Polski może wygenerować wydatek rzędu nawet 300 zł. W takich przypadkach warto wybierać sklepy, które znajdują się stosunkowo blisko nas. W niektórych sklepach dowóz w obrębie miasta lub do 20 km jest całkiem darmowy i opłacalny bardziej niż zakupy w firmie oddalonej o wiele kilometrów.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.