Jak działa, to po co ruszać? Miasto wstrzymuje się z kosztowną naprawą fontanny

Fontanna w Parku Ludowym
Fontanna w Parku Ludowym | fot. Miasto Lublin

Miasto nie podejmie się na razie naprawy nowej fontanny w Parku Ludowym, która zimą została uszkodzona przez osoby wchodzące do niecki.

Powgniatane kule fontanny w Parku Ludowym

Do uszkodzenia metalowych kul wchodzących w skład nowej fontanny w Parku Ludowym doszło w lutym. Nieznani sprawcy, których szuka Straż Miejska wraz z Policją, uszkodzili dwanaście metalowych kul, powodując ich wgniecenie do środka.

ZOBACZ KONIECZNIE:
► Park Ludowy. Ludzie wchodzą i siadają na kulach w fontannie. Straty na 74 tys. zł

„Łącznie zostało uszkodzonych 12 kul, wartość ich wymiany na nowe oszacowano na kwotę blisko 68 tys. zł. Z uwagi na dewastację, naprawa kul nie może zostać zrealizowana w ramach obowiązującej gwarancji” – mówi Monika Głazik z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Miasto otrzymało z ubezpieczenia odszkodowanie w wysokości blisko 16 tys. złotych. Resztę pieniędzy do wymiany uszkodzonych kul urzędnicy będą musieli wziąć z miejskiej kasy. Chodzi tu o brakującą kwotę ok. 52 tys. złotych.

Czy i kiedy fontanna zostanie naprawiona? – „Decyzja o ewentualnej wymianie kul zostanie podjęta po zakończeniu letniego sezonu. Obecnie fontanna działa i uszkodzenia mechaniczne, poza aspektem estetycznym, nie wpływają na jej pracę” – wyjaśnia Głazik.

Jak zabezpieczyć fontannę przed kolejnymi uszkodzeniami? Najprostszym rozwiązaniem byłoby zamontowanie ogrodzenia, które utrudniałoby lub uniemożliwiałoby wejście do niecki fontanny, ale ratusz na razie nie myśli o takim rozwiązaniu.

„Do momentu zakończenia trwałości projektu nie planujemy wykonywać stałego ogrodzenia fontanny. W parku obowiązuje regulaminowy zakaz wchodzenia do fontanny, o czym informują stosowne tablice. Osoby odwiedzające park są zobowiązane do przestrzegania regulaminu” – stwierdza Głazik.

ZOBACZ TAKŻE:
► Dzieci wchodzą do nowej fontanny w Parku Ludowym. Regulamin tego zakazuje

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Uwe – Tam jest kamera, tylko jak zwykle taka jakość że identyfikacja osób jest niemożliwa