Dzieci wchodzą do nowej fontanny w Parku Ludowym. Regulamin tego zakazuje

Dzieci wchodzą do nowej fontanny w Parku Ludowym
Dzieci wchodzą do nowej fontanny w Parku Ludowym | screen z monitoringu

Pod koniec kwietnia uruchomiono miejskie fontanny w Lublinie. Jedną z nich jest nowa fontanna w Parku Ludowym, która w lutym została uszkodzona przez osoby wchodzące do niecki.

Fontanna w Parku Ludowym oblegana przez dzieci

W ostatnich dniach temperatury sięgają okolicy 23-24 st. C. Mieszkańcy Lublina chętnie wychodzą na zewnątrz, zaczerpnąć świeżego powietrza. Za cel popołudniowych wycieczek obierają miejskie parki. Jednym z nich jest odnowiony Park Ludowy, w którym znajduje się nowa fontanna, leżaki, place zabaw oraz siłownia pod chmurką.

Jeden z mieszkańców będący dziś na spacerze w Parku Ludowym zwrócił uwagę na to, że w nowej fontannie beztrosko bawią się dzieci, biegając pomiędzy strumieniami wody. Przypomnijmy, że w lutym uszkodzonych zostało dwanaście metalowych kul, skrywających dysze fontanny. Wandale nie zostali ustaleni.

CZYTAJ TAKŻE:
► Park Ludowy. Ludzie wchodzą i siadają na kulach w fontannie. Straty na 74 tys. zł

„W Parku Ludowym obowiązuje regulaminowy zakaz wchodzenia do fontanny, o czym informują stosowne tablice. Osoby odwiedzające park są zobowiązane do przestrzegania regulaminu” – mówi Monika Głazik z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

I dodaje, że „sytuacja w tym zakresie jest stale monitorowana przez Straż Miejską”.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Byłam wczoraj w tym parku i widziałam dwóch chłopców (wiek ok.9-13 lat), chodzących o zbierających monety z fontanny oraz zakrywających dyszę. Trochę mnie to poruszyło, ale nie miałam odwagi zwrócić im uwagi, ponieważ nie znam tego regulaminu i nie byłam pewna czy tak można. Myślę, że na początek warto zamieścić jakąć informację tuż przy fontanni, żeby następnym razem ktoś nie miał takich wątpliwości jak ja.