Jacek Sasin chce odwołania prezesa zarządu Lubelskiego Węgla Bogdanka

Artur Wasil może stracić stanowisko prezesa zarządu LW Bogdanka
Artur Wasil może stracić stanowisko prezesa zarządu LW Bogdanka | fot. Dominik Wąsik

W piątek rada nadzorcza Lubelskiego Węgla Bogdanka rozpatrzy wniosek ministra aktywów państwowych Jacka Sasina o odwołanie prezesa Artura Wasila. Powodem są słabsze dane dotyczące wydobycia węgla.

Sasin chce odwołania prezesa Bogdanki

„Jestem po rozmowie z prezesem Grupy Enea Pawłem Majewskim. W piątek podczas Rady Nadzorczej Lubelskiego Węgla Bogdanka rozpatrzony zostanie punkt o odwołaniu prezesa Artura Wasila” – poinformował w środę wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

W środę rano (14.09) Bogdanka przekazała, że w związku z pojawieniem się nagłych i nieprzewidywalnych utrudnień w prowadzeniu wydobycia Lubelski Węgiel Bogdanka ponownie obniżyła cel produkcyjny na ten rok do ok. 8,3 mln ton węgla handlowego z oczekiwanych wcześniej 9,2 mln ton.

Lubelski Węgiel Bogdanka jest producentem węgla kamiennego, którego odbiorcami są m.in. firmy przemysłowe, w tym podmioty prowadzące działalność w branży elektroenergetycznej we wschodniej i północno-wschodniej Polsce.

66 proc. akcji LW „Bogdanka” ma Enea.

Artur Wasil jest prezesem LW Bogdanka od marca 2018 r.

Zobacz także: Wstrzymane zapisy na węgiel w Bogdance. Brak już wolnych miejsc we wrześniu

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. ja to bym Sasina odwołał za te 70 baniek stracone , Prezes nie był winny słabszemu wydobyciu niestety natura pod ziemią zadziałała lecz taki Sasin co on może wiedzieć jakie są warunki pod ziemią , ze chwilowo wydobycie spadło , jeszcze tak nie dawno nie chcieli węgla bo ufali czystej energii i chcieli od niego odejść, teraz się obudzili że jest słabo i szukają winnych , Rząd chce się nachapać a potem zlikwidować zakład bo będzie nie rentowny jak to wszystko co do tej pory zrobili to tylko zamykali i sprzedawali bo się nie opłacało inwestować…