Wstrzymane zapisy na węgiel w Bogdance. Brak już wolnych miejsc we wrześniu

Kopalnia LW Bogdanka

Bogdanka nie przyjmuje już zapisów na węgiel. – Została ukończona rejestracja gospodarstw domowych zapisujących się na zakup węgla z puli przeznaczonej na wrzesień — poinformowała spółka w komunikacie.

Jak kupić węgiel w Bogdance?

Kopalnia Bogdanka od 29 zmieniła zasady sprzedaży węgla dla klientów indywidualnych. Wszystko przez kilometrowe kolejki przed kopalnią, w których ludzie stali nawet tydzień, aby kupić węgiel na zimę. Sprzedaż prowadzona jest wyłącznie na zasadzie zapisów z planowanym terminem odbioru.

Zobacz także: Od 29 sierpnia nowe zasady sprzedaży węgla w Bogdance. Koniec z kilometrowymi kolejkami

Aby kupić węgiel z kopalni Bogdanka, trzeba się na niego zapisać. Należy pobrać ze strony kopalni formularz rejestracyjny i go wypełnić. Następnie z wypełnionym i pozostałymi wymaganymi dokumentami należy stawić się z nimi w biurze kopalni. Można to zrobić osobiście lub przez pełnomocnika.

Po odbiór węgla z Bogdanki należy się stawić w terminie wyznaczonym na potwierdzonym formularzu rejestracyjnym, otrzymanym po dokonaniu zapisu. Bogdanka podkreśla, ze nie prowadzi zapisów na zakup węgla przez telefon.

Wstrzymane zapisy na węgiel w Bogdance

W poniedziałek 5 września została ukończona rejestracja gospodarstw domowych zapisujących się na zakup węgla z puli przeznaczonej na wrzesień 2022 r. Spółka podjęła decyzję o wprowadzeniu sesyjności zapisów, w związku z tym od wtorku 6 września nie będą już przyjmowane.

„Ponowna rejestracja gospodarstw domowych będzie możliwa w dniu rozpoczęcia nowej sesji zapisów z nowej puli przeznaczonej dla gospodarstw domowych na następne miesiące” – poinformowała spółka w komunikacie. O planowanej dacie nowej sesji zapisów spółka ma poinformować w najbliższych dniach.

Spółka przekazała, iż rozpoczęła realizację złożonych już formularzy. Pierwsi klienci otrzymali już za pośrednictwem SMS, email lub telefonu informacje o wyznaczonym dniu i godzinie odbioru węgla we wrześniu.

„W kolejnych dniach sukcesywnie będziemy realizować kolejne, już złożone zapisy, dzięki czemu odbiorcy nie muszą czekać w kolejkach na realizację odbioru węgla pod bramą naszej kopalni” – informuje LW Bogdanka.

Osoby, które zostały poinformowane o wyznaczonym dniu i godzinie odbioru węgla, muszą udać się do punktu sprzedaży węgla z kopią zarejestrowanego formularza i z pełnomocnictwem do odbioru dla kierowcy w celu dokonania zapłaty za węgiel i jego odbioru.

W przypadku braku przystąpienia do odbioru węgla w wyznaczonym dniu i godzinie, formularze rejestracyjne tracą ważność i nie będzie można na ich podstawie dokonać zakupu w terminie późniejszym.

Limit na zakup węgla na rok kalendarzowy dla gospodarstwa domowego wynosi 3 tony. W ofercie kopalni Bogdanka jest węgiel sortymentu orzech, groszek i miał, a ceny brutto (bez akcyzy) węgla za tonę wynoszą:

  • orzech (klasa 27 D) – 1600 zł
  • groszek (klasa 27 D) – 1297,65 zł
  • miał (klasa 22 D) – 1250 zł.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.