Izba wytrzeźwień wraca na mapę Lublina. Doba pobytu będzie kosztować 300 złotych

Zdjęcie ilustracji: pixabay.com

Po 14 latach nieobecności do Lublina wraca izba wytrzeźwień. Siedziba placówki będzie mieściła się na ul. Północnej 3. Otwarcie już w czwartek.

Siedziba Ośrodka wczesnej interwencji dla osób z problemem alkoholowym i ich rodzin mieścić się będzie przy ul. Północnej 3, w budynku Komendy Miejskiej Policji.

Ośrodek ma działać przez całą dobę i będzie przeznaczony dla 20 osób, w tym dla mężczyzn – 9 miejsc i kobiet – 6 miejsc, 3 miejsca dla osób nieletnich, 1 miejsce w izolatce i 1 w sali służącej do unieruchomienia osób nietrzeźwych.

Kto będzie trafiał na Północną?

Osoby awanturujące się, zachowujące nieodpowiednio po alkoholu lub po prostu zagrażające bezpieczeństwu. Pijanych mają dowozić policjanci oraz strażnicy miejscy.

Osoby przebywające będą miały dostęp do nielimitowanej pitnej wody, leżanki, koca, opieki lekarskiej oraz rozmowy z psychologiem. Za pobyt w ośrodku trzeba będzie zapłacić 299,98 złotych za dobę.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.