„IV Spotkanie z kulturą węgierską” w Centrum Spotkania Kultur

grafika IV Spotkania z kulturą Węgierską
fot. Materiał organizatora

To kolejna edycja projektu artystycznego, realizowanego co roku w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Wydarzenie służy propagowaniu węgierskiej kultury w naszym mieście. Poprzez integrację i żywy kontakt z dziedzictwem kulturowym Węgier, umacniamy tym samym relacje między naszymi narodami oraz rolę pomostową Lublina i naszej instytucji w tym procesie.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie CSK

grafika Wystawa Zamki i pałace Węgier
fot. Materiał organizatora

Wystawa: Zamki i Pałace Węgier
Wernisaż: 19 PAŹ I 18:00
Foyer Sali Operowej
Wystawa: do 12 LIS 2023

Węgry są ojczyzną romantycznych pałaców i bajecznie pięknych zamków. Na ich basztach toczyły się bitwy rozstrzygające o losach, pomiędzy ich murami snuto intrygi a nad ich dekoracją, pracowali znani zagraniczni mistrzowie.

Większość w niegodny sposób uległa zniszczeniu, ale dziś wiele odnowiono lub rozpoczęto ich odbudowę w ramach Narodowego Programu Pałaców i Narodowego Programu Zamków. Na wystawie zostanie zaprezentowane 21 plansz prezentujących zdjęcia i opisy tych zabytkowych obiektów.
-wstęp wolny

grafika Kociołek i wino warsztaty kulinarne kuchni węgierskiej
fot. Materiał organizatora

Kociołek i wino – warsztaty kulinarne kuchni węgierskiej
21 PAŹ 2023 I godzina 15:00
Duża Kieszeń Sceny

Pokaz kuchni węgierskiej z jej charakterystycznymi daniami jednogarnkowymi w postaci potraw przygotowywanych w kociołkach. Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję zapoznać się ze specyfiką kuchni węgierskiej i posłuchać o tradycjach winiarskich na Węgrzech. W ramach warsztatów przygotujemy dwie potrawy gotowane w kociołku (mięsną oraz wersję wegetariańską) oraz spróbujemy węgierskich przekąsek i deseru.

Wydarzenie wyłącznie dla osób pełnoletnich.
-wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona, bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie CSK

Cykl filmów kinematografii węgierskiej

Pokazy filmów węgierskich w Lublinie mają wielką tradycję. Widzowie naszego regionu mają okazję zapoznać się na nowo z dorobkiem kinematografii węgierskiej w Kinie CSK.
-wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona, bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie CSK

Po cichu

3 LIS | PIĄTEK | 19:00
2019, 80′ (dramat obyczajowy)
Reżyseria: Zoltán Nagy
Scenariusz: Zoltán Nagy, János Antal Horváth
Nagrody: Specjalne wyróżnienie (FF w Parmie)

Dávid jest utalentowanym solistą śpiewającym w młodzieżowym zespole, kiedy do grupy dołącza niepełnoletnia wiolonczelistka Nóri, chłopak nabiera podejrzeń, że między nią a 60-letnim dyrygentem jest zbyt duża zażyłość. Zaczyna mieć obsesję na punkcie rzekomego romansu i postanawia odkryć prawdę.

Eden

4 LIS | SOBOTA | 19:00
2020, 153’ (dramat)
Reżyseria i scenariusz: Ágnes Kocsis
Nagrody: Oficjalna selekcja (Nowe Horyzonty 2020, Flamandzki MFF)

Bohaterka filmu Éva jest uczulona niemal na wszystko, aby chronić swoje zdrowie, nosi specjalny skafander. Skazana na życie w całkowitej izolacji, ma ograniczony kontakt ze światem zewnętrznym. Pewnego dnia w jej życiu pojawia się psychiatra, który postanawia sprawdzić, czy dolegliwość Évy jest prawdziwa, czy może to tylko wytwór jej wyobraźni.

Trudno tak

5 LIS | NIEDZIELA | 18:00
2019, 90′ (komedia obyczajowa)
Reżyseria: Dénes Orosz
Scenariusz: Dénes Orosz, Zsuzsi Várady
Festiwale: MFF w Palić, Luksemburg CinEast

Gergő chcąc uszczęśliwić ciężko chorą matkę, postanawia skłamać i oznajmia jej, że w końcu zostanie babcią. Co więcej, do szpitala przyprowadza swoją irytującą sąsiadkę, byłą striptizerkę, której największym atutem jest piąty miesiąc ciąży. Kiedy „babcia” ze szczęścia wraca do zdrowia, sprawy zaczynają się komplikować, kłamstwa piętrzyć, a domniemani rodzice nie mogą znieść swojego towarzystwa.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.